Kradli pokrywy studzienek z kopalni w Bielszowicach. Dwaj rudzianie zatrzymani

Działali nocami. Kradli żeliwne pokrywy studzienek kanalizacyjnych z terenu kopalni i sprzedawali je pośrednikowi. Procederem tym trudnili się wprawdzie zaledwie tydzień, ale nie opłaciło się. Dwóch mieszkańców Rudy Śląskiej wpadło w ręce policji.

policja.pl
Zatrzymanym rudzianom grozi do 5 lat więzienia
- Śledczy z rudzkiej czwórki od ponad miesiąca prowadzili sprawę kradzieży pokryw studzienek kanalizacyjnych z terenu należącego do bielszowickiej kopalni. Kryminalni sprawdzali skupy złomu i wszelkie informacje mogące pomóc w ustaleniu odpowiedzialnych za te kradzieże - podaje asp. szt. Arkadiusz Ciozak z KMP w Rudzie Śląskiej.

Jak się dowiedzieliśmy, sprawcy wchodzili na teren kopalni nocami, niezauważeni przez ochronę czy monitoring. Stąd ustalenie złodziei było trudne. Kryminalni sprawdzili złomowce, popytali i złapali trop.

- Stróże prawa zatrzymali jednego z nich, a na podstawie jego zeznań dotarli do drugiego ze sprawców. Śledczy pracujący nad tą sprawą udowodnili im kradzież trzech takich pokryw o łącznej wartości blisko 2 tysięcy - mówi Ciozak.

W tłumaczeniu na polski - kiedy odwiedzili jednego ze złodziei, ten się przyznał. I powiedział, że owszem, kradł, ale nie sam. I wsypał kolegę. Zatrzymani mieszkańcy Bielszowic, w wieku 29 i 33 lat, usłyszeli zarzuty kradzieży. Grozi im do 5 lat.

Za jazdę nieodśnieżonym autem grożą wysokie mandaty i punkty karne

Może Cię zainteresować:

Pamiętajcie o odśnieżeniu auta przed jazdą! Grożą wysokie mandaty i punkty karne

Autor: Jacek Skorek

27/11/2023

Bezdomni są narażeni teraz na wychłodzenie. Reagujmy!

Może Cię zainteresować:

Nie bądźmy obojętni i alarmujmy widząc bezdomnych w potrzebie

Autor: Jacek Skorek

23/11/2023

Hostel Diament w Rudzie Śląskiej

Może Cię zainteresować:

Rodził się blisko trzy lata. Dziś oficjalne otwarcie Hostelu Diament w Rudzie Śląskiej

Autor: Jacek Skorek

27/10/2023

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon