Jutro otwarcie kolejnego odcinka Trasy N-S. Będzie "przebitka" z Bielszowic na Wirek

Ostatnie malowanie trawy i jutro uroczyste otwarcie kolejnego odcinka Trasy N-S w Rudzie Śląskiej. Będzie można już przeskoczyć od Kokota w Bielszowicach do Bielszowickiej i dalej do 1 Maja w Wirku.

Uroczyste otwarcie nowego odcinka trasy N-S odbędzie się w piątek, 29 września 2023 r. o godz. 12.00. To czwarty odcinek "eneski" w Rudzie Śląskiej. W ramach tej inwestycji powstała droga, która ciągnie się od ul. Kokota do połączenia z autostradą A4 (bez węzła) w ciągu ul. 1 Maja, do ul. Bielszowickiej wraz z węzłem, przebudową ul. Bielszowickiej, budową ronda na skrzyżowaniu ulic 1 Maja i Bielszowickiej oraz przebudową ul. 1 Maja od ul. Żwirki i Wigury do ul. Gabora. Na jej końcu prace jeszcze trwają, ale koniec jest bliski.

- Budowa trasy N-S to nasze kluczowe przedsięwzięcie, nie tylko ze względu na usprawnienie systemu drogowego, ale również na "otwierane" dzięki niej nowe tereny inwestycyjne – podkreślał blisko rok temu prezydent Michał Pierończyk. – W projekcie przyszłorocznego budżetu, który z wydatkami na inwestycje na poziomie 25 procent jest bardzo prorozwojowy, trasa N-S jest jednym z głównych punktów.

W Rudzie Śląskiej powstały już cztery odcinki trasy N-S. Pierwszy - od ul. 1 Maja, czyli drogi nr 925, do Drogowej Trasy Średnicowej, wraz z węzłem dwupoziomowym z ul. 1 Maja - przekazany został do użytkowania na początku 2013 roku. Jego budowa pochłonęła ponad 48 mln złotych. Drugi odcinek - 1,5 km drogowego połączenia ul. Bukowej z ul. ks. Niedzieli - oddano w sierpniu 2016 roku. Kosztował ponad 60 milionów. Trzeci etap trasy N-S - o długości 1,4 km od ul. Bukowej do ul. Kokota - zaczął funkcjonować jesienią 2018 roku. Wydano na niego blisko 54 miliony złotych. Obecny - czwarty - kosztował ponad 100 milionów w większości pozyskanych z programów rządowych. Wkrótce ruszą prace nad kolejnym odcinkiem - tym razem w kierunku północnym. W planach są następne - jeden na południe, który ostatecznie połączy N-S-kę z autostradą oraz trzy w kierunku północnym - do granicy z Bytomiem.

Michał Pierończyk i Maciej Szczyrbowski podpisali dziś umowę na budowę kolejnego odcinka N-S

Może Cię zainteresować:

Budowa kolejnego odcinka N-S w Rudzie Śląskiej już wkrótce. Umowa podpisana

Autor: Jacek Skorek

25/07/2023

N-S z lotu ptaka, odc. 2

Może Cię zainteresować:

N-S w Rudzie Śląskiej z lotu ptaka - nowy film Mariusza Boronia

Autor: Jacek Skorek

24/07/2023

Premier Mateusz Morawiecki w Rudzie Śląskiej

Może Cię zainteresować:

Premier zapowiedział dofinansowanie budowy trasy N-S i nowej strażnicy w Rudzie Śląskiej

Autor: Patryk Osadnik

22/12/2021

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon