Budowa kolejnego odcinka N-S w Rudzie Śląskiej już wkrótce. Umowa podpisana

N-S-ka w Rudzie Śląskiej będzie teraz rosnąć na północ. Umowę na budowę pierwszego odcinka - od DTŚ do ulicy Magazynowej w Rudzie - podpisali dziś prezydent Rudy Śląskiej, Michał Pierończyk i wiceprezes Drogopolu, Maciej Szczyrbowski.

Podpisanie umowy na budowę kolejnego, 600-metrowego odcinka N-S-ki, oznacza, że łącznik między autostradą A4 a Drogową Trasą Średnicową rusza w kierunku północnym. Roboty mają rozpocząć się jeszcze w tym roku i zajmą 20 miesięcy.

- To jest trasa, która stanowi kręgosłup komunikacyjny naszego miasta. Jest też dla miasta dźwignią rozwoju - powiedział prezydent Rudy Śląskiej, Michał Pierończyk. - Ten fragment będzie stanowić niejako obwodnicę Rudy Południowej. To kolejny krok budowy trasy N-S w naszym mieście.

Nowy odcinek inwestycji obejmie też budowę ronda turbinowego przy ul. Magazynowej oraz jej przebudowę na odcinku 400 metrów.

Obecnie trwają jeszcze prace przy odcinku południowym - od Kokota do Bielszowickiej i 1 Maja. W kierunku południowym pozostanie jeszcze do zrobienia jeden odcinek, który połączy już N-S-kę z autostradą i Halembą, z kolei w kierunku północnym - trzy odcinki - do granicy z Bytomiem.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon