Co powstanie obok Castoramy w Rudzie Śląskiej? Nowy park handlowy

Wielu zachodziło w głowę, co powstanie na przeciwko Castoramy w Czarnym Lesie, w miejscu dawnej stacji benzynowej Tesco i na przyległych terenach. Zagadka rozwiązana - PKB Inwest Budowa oficjalnie ogłosiło rozpoczęcie budowy nowego parku handlowego w Rudzie Śląskiej. Otwarcie zaplanowano na IV kwartał tego roku.

Kompleks zajmie działkę o powierzchni ponad 9 tysięcy metrów kwadratowych, a sam obiekt parku handlowego będzie miał powierzchnię 3.650 metrów kwadratowych. Znajdzie się w nim kilkanaście lokali handlowo-usługowych znanych i popularnych marek, z wejściami bezpośrednio z parkingu, które umożliwią zrobienie wszystkich najpotrzebniejszych zakupów. Na terenie centrum dostępnych będzie 155 miejsc parkingowych.

– Obiekt w większości jest już wynajęty, pozostał jedynie ostatni wolny lokal. Tak duże zainteresowanie sieci handlowych potwierdza jego olbrzymi potencjał. Wśród najemców znajdą się m.in. firmy oferujące artykuły drogeryjne, odzież, sprzęty domowe, elektronikę oraz wiele innych produktów, które będą dostępne w jednym miejscu, zapewniając możliwość zrobienia codziennych, wygodnych zakupów – mówi Henryk Pichłacz z PKB Inwest Budowa.

Park handlowy powstanie przy skrzyżowaniu ulic Bukowej i 1 Maja, w sąsiedztwie marketu budowlanego Castorama. Zaletą tej lokalizacji jest umiejscowienie blisko trasy N-S, DTŚ i A4, co zdaniem inwestora umożliwi swobodny dostęp do parku handlowego mieszkańcom zarówno Rudy Śląskiej, jak i aglomeracji.

– W Rudzie Śląskiej zamieszkuje około 130 tysięcy osób, a jej potencjał handlowy nie został jeszcze w pełni wykorzystany. Naszym celem jest stworzenie obiektu z kompleksową ofertą, który stanie się popularny wśród mieszkańców regionu. Nie tylko wzbogaci on infrastrukturę handlową, ale także stworzy miejsca pracy i przyczyni się do wzrostu gospodarczego miasta – mówi Jacek Ostwald z PKB Inwest Budowa.

Otwarcie planowane jest w IV kwartał tego roku.

Waszym zdaniem - potrzebne jest kolejne centrum handlowe w Rudzie Śląskiej?

63 latek z mikolowa zaproponowal lapowke rudzkim policjantom

Może Cię zainteresować:

Jechał bez świateł, na tablicach z innego auta. 63-latek z Mikołowa zaproponował łapówkę rudzkim policjantom. Poniósł surowe konsekwencje

Autor: Redakcja

17/03/2024

Stacja pogotowia Ruda Slaska

Może Cię zainteresować:

Stację Pogotowia Ratunkowego do przebudowy. Powstanie centrum szkoleniowe dla medyków

Autor: Redakcja

12/03/2024

Stacja Biblioteka Ruda Slaska Chebzie

Może Cię zainteresować:

„Stacja Biblioteka” walczy o tytuł Najlepszej Biblioteki w Polsce

Autor: Michał Wroński

11/03/2024

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon