Stację Pogotowia Ratunkowego do przebudowy. Powstanie centrum szkoleniowe dla medyków

Stację Pogotowia Ratunkowego w Rudzie Śląskiej – Nowym Bytomiu czeka gruntowna przebudowa. Obiekt ma zostać podzielony na trzy części: medyczną, szkoleniową i techniczno – magazynową. Prace mają zakończyć się do lipca przyszłego roku. Na czas ich trwania budynek zostanie wyłączony z użytku.

Na parterze część medyczna, w piwnicy część techniczno – magazynowa, a na piętrze nowoczesna część szkoleniowa dla ratowników, lekarzy i pielęgniarek - tak ma wyglądać po gruntownej modernizacji Stacja Pogotowia Ratunkowego w Rudzie Śląskiej – Nowym Bytomiu. Całość uzupełniać ma strefa komunikacyjna, a obok budynku stanąć ma nowa wiata dla ambulansów.

- Inwestycja nie tylko poprawi jakość infrastruktury, ale także zwiększy efektywność i skuteczność naszych zespołów ratunkowych. Nowoczesne, dobrze zorganizowane przestrzenie oraz zaawansowane technologicznie wyposażenie zapewnią naszym pracownikom medycznym najlepsze warunki do pracy – podkreślał przy okazji przekazania placu budowy Łukasz Pach, Dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.

- Podział na części funkcjonalne ma zapewnić sprawne użytkowanie budynku i racjonalny podział na strefy pożarowe, techniczne, instalacyjne minimalizujące koszty budowy i użytkowania – czytamy w projekcie koncepcyjnym.

Przedsięwzięcie zostanie wykonane w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Kosztować ma ponad 11,6 mln zł. Wykonawca udzieli 60-miesięcznej gwarancji na wykonane roboty (w tym zastosowane materiały), a na zastosowane urządzenie 48-miesięcznej.

Na czas modernizacji Stacji budynek zostanie wyłączony z użytku. Jak podaje PAP załogi pogotowia prawdopodobnie przeniosą się wtedy do dawnego budynku straży pożarnej (ta od grudnia ma nową komendę przy u. Niedurnego).

Ruda Chebzie Pętla T Staniek 13

Może Cię zainteresować:

Trwa przebudowa słynnej pętli na Chebziu w Rudzie Śląskiej. Tramwajarze nie zdążą w terminie. Zobaczcie zdjęcia z drona

Autor: Michał Wroński

28/02/2024

Byla stolowka huta pokoj ing ruda slaska 06

Może Cię zainteresować:

W cieniu Wielkiego Pieca. Dawna stołówka Huty "Pokój" w Rudzie Śląskiej przeobraziła się w budynek banku ING

Autor: Katarzyna Pachelska

07/03/2024

Wielki piec huty Pokoj Ruda Slaska 29

Może Cię zainteresować:

Czy wielki piec w Rudzie Śląskiej naprawdę jest wielki? Te zdjęcia wszystko wam wyjaśnią

Autor: Michał Wroński

03/03/2024

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon