Jechał bez świateł, na tablicach z innego auta. 63-latek z Mikołowa zaproponował łapówkę rudzkim policjantom. Poniósł surowe konsekwencje

Nie włączył świateł w czasie deszczu, wpadł podczas rutynowej kontroli. Jak się okazało, 63-latek przepiął sobie tablice z samochodu zięcia. Chciał załatwić sprawę łapówką, ale się przeliczył.

freepik/rorozoa/poglądowe
63 latek z mikolowa zaproponowal lapowke rudzkim policjantom

Bez świateł, na tablicach z innego auta

Do zdarzenia doszło we wtorek 12 marca 2024 r. Policjanci rudzkiej drogówki zatrzymali do kontroli 63-letniego mieszkańca Mikołowa kierującego osobowym mini, który jechał bez włączonych świateł mijania w czasie deszczu. Mundurowi poinformowali kierowcę o popełnionym wykroczeniu drogowym i nałożeniu za nie mandatu karnego.

W trakcie kontroli pojazdu w policyjnych systemach okazało się, że tablice rejestracyjne założone na mini pochodzą z opla astry jego zięcia. 63-latek wyjaśnił, że samochód jest sprowadzony z zagranicy, a on chciał jedynie pojechać go zatankować. Policjanci poinformowali mężczyznę, że oprócz wykroczenia popełnił również przestępstwo, jakim było założenie i posługiwanie się tablicami rejestracyjnymi przypisanymi do innego pojazdu.

Chciał załatwić sprawę łapówką

Kierowca podpisał mandat za światła i jednocześnie włożył w bloczek 1000 zł, proponując mundurowym łapówkę za przymknięcie oka na nielegalne tablice. Mężczyzna miał nadzieję, że tak uniknie odpowiedzialności karnej, jednak się przeliczył. Mundurowi zatrzymali go i doprowadzili do rudzkiej komendy.

- Podejrzanemu przedstawiono zarzut przekupstwa funkcjonariuszy, w celu odstąpienia przez nich od czynności prawnych. Za przestępstwo korupcyjne prokurator zaproponował sprawcy 3 miesiące pozbawienia wolności w zawieszeniu, 4000 zł grzywny i przepadek łapówki na rzecz skarbu państwa - informuje asp. szt. Arkadiusz Ciozak, oficer prasowy KMP w Rudzie Śląskiej.

63-latek z Mikołowa dobrowolnie poddał się karze. Osobno odpowie jednak za przestępstwo z art. 306c§2, czyli używanie tablic z innego pojazdu. Grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Oszustwa seniorow ruda slaska marzec 2024

Może Cię zainteresować:

Okradają seniorów z oszczędności życia. Wzmożona liczba przestępstw w Rudzie Śląskiej. Policja apeluje o zachowanie czujności

Autor: Redakcja

13/03/2024

Ruda slaska zlodziej okradal market marzec 2024

Może Cię zainteresować:

Okradł market w Halembie na blisko 1000 zł, w końcu się doigrał. 37-letni rudzianin trafił do aresztu

Autor: Redakcja

08/03/2024

Wypadek ruda slaska

Może Cię zainteresować:

Nieuwaga kierującej. "Dzwon" na 1 Maja w Rudzie Śląskiej. Zobaczcie nagranie

Autor: Jacek Skorek

07/03/2024

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon