Zgubiła się i błąkała przy panewnickich lasach w Rudzie Śląskiej. Pomogli Strażnicy Miejscy i policjanci

Wczoraj około godziny 16. dyżurny Straży Miejskiej w Rudzie Śląskiej otrzymał informację, że w rejonie ogródków działkowych przy Lasach Panewnickich, błąka się młoda dziewczyna i rozpaczliwie szuka pomocy. Na miejsce szybko ruszył patrol.

Jacek Skorek
Młoda Ukrainka pomyliła autobusy i zgubiła się w Rudzie Śląskiej

O zagubionej, przestraszonej dziewczynce poinformował służby pracownik Wydziału Zarządzania Kryzysowego, który akurat jechał do siebie na działkę. Okazało się, że dziewczynka pochodzi z Ukrainy, chodzi do szkoły w Bielszowicach, ale nie zna jeszcze polskiego. Starała się wytłumaczyć strażnikom, jak się znalazła na drugim końcu miasta.

- Z tego co się dowiedzieliśmy, po lekcjach poszła na autobus, ale pomyliła linie i zamiast do domu - pojechała w kierunku Kochłowic. Tam zorientowała się w pomyłce, wysiadła i blisko dwie godziny błąkała się po okolicy szukając pomocy - mówi komendant rudzkiej Straży Miejskiej, Marek Partuś.

Strażnicy powiadomili policję. Funkcjonariusze z "piątki" sprawdzili, czy było już zgłoszenie o zaginięciu. Takowe w rejestrze nie wyskoczyło, więc postanowili przerzucić młodą Ukrainkę do Bielszowic. Już w drodze dostali informację, że na komisariacie czwartym czekają jej babcia i nauczycielka, zaniepokojone tym, że dziewczyna od kilku godzin nie wraca do domu. Wszystko na szczęście skończyło się szczęśliwie i dziewczynce, poza najedzeniem się strachu, nic złego się nie stało.

Zagubionym malcem zainteresowali się przechodnie

Może Cię zainteresować:

Pokłócił się z mamą i uciekł z domu. Pomogli strażnicy miejscy z Rudy Śląskiej

Autor: Jacek Skorek

28/08/2023

Porzucony pies jest już bezpieczny w schronisku

Może Cię zainteresować:

Chciała się pozbyć psa. Przywiązała go przy cmentarzu w Rudzie Śląskiej Wirku i zostawiła na ulewie

Autor: Jacek Skorek

08/08/2023

Zaczęło się od niewinnej interwencji w sprawie pijaka na klatce

Może Cię zainteresować:

Ukrainiec katował swoją partnerkę, uratowali ją strażnicy miejscy

Autor: Jacek Skorek

21/07/2023

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon