Z miłości do zwierzaków - akcja charytatywna rudzkich licealistów i uczniów podstawówek

"Kocham Rudą Faunę" - pod takim hasłem, już po raz dwunasty, młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Rudzie Śląskiej oraz uczniowie pięciu szkół podstawowych z naszego miasta - rozpoczynają w najbliższy wtorek walentynkową akcję charytatywną, z której dochód wesprze potrzebujące zwierzaki, podopiecznych TOZ "Fauna" w Rudzie.

Szkolna, walentynkowa akcja charytatywna w Rudzie Śląskiej ruszy już po raz dwunasty. W ten sposób uczniowie postanowili pomóc potrzebującym zwierzętom i przekazać do rudzkiego schroniska rzeczy, których najbardziej potrzebują. Akcja potrwa od 13 lutego do 1 marca.

- Walentynki w naszej szkole od wielu lat jednoznacznie kojarzą się z pomocą zwierzętom. Można powiedzieć, że to już taka szkolna tradycja, która każdego roku cieszy się coraz większym zainteresowaniem – wyjaśnia Ewa Chromik, koordynatorka akcji oraz dyrektorka I Liceum Ogólnokształcącego im. A. Mickiewicza w Rudzie Śląskiej. – Od wielu lat staramy się pokazać, że miłością możemy obdarzyć nie tylko drugiego człowieka, ale także bezdomne zwierzęta, które potrzebują naszej pomocy – dodaje.

Poza samymi zbiórkami darów i pieniędzy - nie zabraknie spotkań ze specjalistami zajmującymi się zwierzętami, warsztatów i prelekcji - między innymi prowadzonych przez dr Marlenę Drapalską-Grochowicz z Wydziału Prawa Uniwersytetu Śląskiego oraz opiekunkę Koła Naukowego Praw Zwierząt, Barbarę Klasik-Przychodzeń – behawiorystkę z Piesełkowa, mgr Magdalenę Michałek – psychologa i behawiorystę oraz wolontariuszki–absolwentki I LO - Patrycję Drozd, Justynę Mikę i Martę Badurę. Będą też zajęcia dogoterapii.

- Rozpoczynamy we wtorek i w tym dniu w szkole będziemy sprzedawać pączki podarowane przez piekarnię "Jakubiec". Dochód ze sprzedaży zostanie przeznaczony na zakup karmy dla zwierząt – mówi Ewa Chromik. - W tym roku szczególnie skupimy się na pomocy kotom. Wszystkich, którzy chcieliby przyłączyć się do naszej akcji, prosimy o wsparcie schroniska w postaci zakupu mokrej karmy dla kotów dorosłych, seniorów i kociąt. Szczególnie, że tuż po walentynkach, 17 lutego, obchodzimy Światowy Dzień Kota. Ponadto wciąż dostępne w sprzedaży są kalendarze, które można nabyć w schronisku oraz u nas w I LO. Na tym jednak pomoc potrzebującym zwierzętom się nie kończy. W I LO, a także w rudzkich podstawówkach, mamy wielu wolontariuszy, którzy pomagają w schronisku. Dlatego wsparcie trwa przez cały rok, co bardzo mnie cieszy.

Poza I LO w akcji wezmą udział Szkoła Podstawowa nr 3 im. Joanny von Schaffgotsch-Gryzik, Szkoła Podstawowa nr 14 im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, Szkoła Podstawowa nr 28 im. Wincentego Janasa, Szkoła Podstawowa nr 35 i Szkoła Podstawowa nr 41 im. Gwarków Rudzkich.

Pożar tramwaj ruda śląska4

Może Cię zainteresować:

Spłonęła banka na Niedurnego w Rudzie Śląskiej

Autor: Jacek Skorek

08/02/2024

Zakochaj się w psiaku ruda śląska11

Może Cię zainteresować:

Torcidzianki z pomocą schronisku w Rudzie Śląskiej

Autor: Jacek Skorek

06/02/2024

Zatrzymani ruda śląska2

Może Cię zainteresować:

Czterech zatrzymanych rozbojarzy. Mężczyźni skatowali 15-latka za bluzę z logo Ruchu

Autor: Jacek Skorek

05/02/2024

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon