Spłonęła banka na Niedurnego w Rudzie Śląskiej

Dziś o świcie, w Rudzie Śląskiej Nowym Bytomiu, na ulicy Niedurnego zapalił się tramwaj. Najprawdopodobniej doszło do zwarcia w instalacji elektrycznej. Strażacy dostali powiadomienie o 5.32. Do akcji ruszyły trzy zastępy Państwowej Straży Pożarnej.

Do pożaru tramwaju w Nowym Bytomiu doszło w okolicy "emceku", czy jak kto woli - Śląskiego Teatru Impresaryjnego, około godziny 5.30, najprawdopodobniej na skutek zwarcia w instalacji elektrycznej. Motorniczy i jedyny pasażer tego porannego kursu bezpiecznie opuścili palący się tramwaj.

- Motorniczy zachował się bardzo przytomnie, bo przed opuszczeniem pojazdu opuścił pantograf, by strażakom nie groziło porażenie prądem - mówi st. kpt. Maciej Małczak z Państwowej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej.

Strażacy podali na płonącą bankę dwa prądy gaśnicze - wodę i pianę. Pożar udało się szybko stłumić. Po skontrolowaniu składu kamerą termowizyjną, przekazano miejsce zdarzenia nadzorowi ruchu.

Motorniczy, choć nie odniósł obrażeń, zgłosił się do fojermanów o pomoc z powodu duszności. Wezwane pogotowie zabrało go do szpitala na badanie. Pożar nie spowodował poważniejszych utrudnień w utrudnień w ruchu. Można było ominąć wyłączony na czas akcji odcinek ulicami Objazdową i Hallera.

Remont tunkla ruda śląska4

Może Cię zainteresować:

Remont na Tunkla w Rudzie Śląskiej potrwa do końca miesiąca

Autor: Jacek Skorek

07/02/2024

Zatrzymani ruda śląska2

Może Cię zainteresować:

Czterech zatrzymanych rozbojarzy. Mężczyźni skatowali 15-latka za bluzę z logo Ruchu

Autor: Jacek Skorek

05/02/2024

Kto dziś ma czas na sprzątanie sieni? Można zlecić...

Może Cię zainteresować:

Masz dość sprzątania klatki schodowej? Rudzka Spółdzielnia Mieszkaniowa daje rozwiązanie

Autor: Jacek Skorek

22/01/2024

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon