Wybory już praktycznie rozstrzygnięte. Mejer pogratulował zwycięstwa Pierończykowi

Po zliczeniu głosów z ponad połowy komisji, wybory w Rudzie Śląskiej wydają się praktycznie rozstrzygnięte. Cały czas utrzymuje się zdecydowana przewaga Michała Pierończyka, który notuje poparcie w granicach niemal 73 proc. O tym, że niemal wszystko już jasne świadczy też atmosfera w obu sztabach, a także... gratulacje, które Pierończykowi złożył już Krzysztof Mejer.

W sztabie Michała Pierończyka widać i słychać radość i świętowanie. Przewaga nad Krzysztofem Mejerem jest ogromna.

- Mieszkańcy dali czytelny sygnał. Moim marzeniem było zdecydowane zwycięstwo, bo to daje legitymację do sprawowania władzy, daje podstawę, by rozmawiać z różnymi środowiskami w radzie miasta i proponować rozwiązania na czas kryzysu. Czasy są trudne, trzeba szukać wspólnego mianownika, ale rozmiary tej wygranej pokazują, że mieszkańcy oczekują wspólnego działania - komentował na gorąco Michał Pierończyk.

Wynik wskazuje na silny mandat, ale co z frekwencją. Po podliczeniu głosów z połowy komisji, całkiem prawdopodobne, że ta będzie niewiele wyższa niż 20 proc.

Co zrozumiałe, w sztabie Krzysztofa Mejera nastroje dokładnie odwrotne.
- Przede wszystkim, cieszę się, że wygrała demokracja, że wyborcy w Rudzie Śląskiej postawili na kontynuację - powiedział Mejer. Zaznaczył przy tym, że po śmierci prezydenta miasta władzę do kolejnych wyborów powinien sprawować jego pierwszy zastępca. O tym, po śmierci Grażyny Dziedzic, mówiło wielu samorządowców w całej Polsce.

Mejer pogratulował już zwycięstwa Pierończykowi. W jego sztabie można było jednak usłyszeć, że... rudzianie mogą szybko rozczarować się nowym prezydentem miasta. A sam Mejer? Na razie zapowiedział, że na pewno nie zamierza wyprowadzać się z Rudy Śląskiej.

Z kolei na godz. 12. Michał Pierończyk zapowiedział konferencję prasową, która odbędzie się w Śląskim Inkubatorze Przedsiębiorczości (ul. Karola Goduli 36).

Mejer Pieronczyk

Może Cię zainteresować:

Wyniki II tury: zdecydowana przewaga Pierończyka. Mercik: "Taniej byłoby wylosować zwycięzcę"

Autor: Marcin Zasada

25/09/2022

Mejer Pierończyk Banery

Może Cię zainteresować:

Zakończyły się wybory prezydenckie w Rudzie Śląskiej. Frekwencja raczej słaba

Autor: Michał Wroński

25/09/2022

Mejer i Pierończyk odpowiadali na pytania czytelników Rudzianina

Może Cię zainteresować:

Mejer i Pierończyk odpowiadają na pytania czytelników

Autor: Jacek Skorek

23/09/2022

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon