Wspólnie o sprawach górnictwa i energetyki

Marek Wesoły, poseł PiS z Rudy Śląskiej, spotkał się Januszem Kowalskim, wiceministrem aktywów państwowych. Ich rozmowę zdominowały tematy przyszłości górnictwa i energetyki.

Pgg kwk ruda

Wiceminister Janusz Kowalski podkreślił, że z posłem Markiem Wesołym łączy go przede wszystkim troska o bezpieczeństwo energetyczne Polski oraz interesy Śląska i branży górniczej. I wspólnie dostrzegają zagrożenie dla konkurencyjności polskiej gospodarki w unijnych regulacjach.

- Nie ukrywam, że jesteśmy dużymi sceptykami co do kwestii związanej np. z zaostrzeniem celu redukcyjnego emisji CO2 i zwiększeniu go z poziomu 40% do 55% do roku 2030. Bez mapy drogowej dotyczącej polityki energetycznej Polski – a takiego dokumentu cały czas nie ma – trudno jest realizować politykę, która nie będzie kosztowna dla sektora górniczego i energochłonnego – podkreślił wiceminister Kowalski.

Kwestia górnictwa i energetyki, to nie jest tylko sprawa Śląska, ale dotyczy to całej Polski – mówił poseł Marek Wesoły.

- Ta sprawa dotyczy przyszłości energetycznej Polski. Pan minister Janusz Kowalski reprezentuje jasne stanowisko, z którym ja się zgadzam. Uważam rówież, że jako poseł ziemi śląskiej, powinienem w tym temacie zabierać głos i starać się przekonywać – jak się okazuje - również we własnych szeregach, we własnej partii do takiego stanowiska – mówił poseł Wesoły.

Zdaniem posła Marka Wesołego transformacja górnictwa powinna przebiegać w sposób rozsądny i bezpieczny – zarówno dla środowiska górniczego, dla miejsc pracy, ale także dla bezpieczeństwa energetycznego kraju.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Rada ruda

Kto będzie przewodniczącym rady miasta? Jest kandydat z PiS

Michał Pierończyk

Michał Pierończyk nowym prezydentem Rudy Śląskiej

Krzysztof Mejer

"Nie byłem w stanie spełnić wszystkich oczekiwań PO"

Krzysztof Mejer i Paweł Dankiewicz

Paweł Dankiewicz wygrał w sądzie "sprawę o lody"

Wybory

Kto ma największe szanse na zostanie prezydentem miasta?

Smoke 3178047 1920

ANALIZA. Palenie węglem zakazane od 2028 r.

Skowronekipietraszewska

Szeregi PO w Rudzie Śląskiej topnieją