W okrutny sposób znęcał się nad rodzicami. Wyrodny 40-latek z Rudy Śląskiej aresztowany

Takiego zwyrodnialca ze świecą szukać. 40-latek z Rudy Śląskiej znęcał się nad rodzicami fizycznie i psychicznie, a to co wyczyniał w ich domu - przechodzi pojęcie. Co ciekawe - najpierw robił z siebie ofiarę i zgłaszał policji "grzechy" rodziców. Ale prawda wyszła na jaw, gdy wreszcie oni nie wytrzymali. Mieli dość piekła, jakie fundował im syn i wezwali policję.

policja.pl
Wyrodny syn może spędzić nawet 5 lat

Blisko 70-letni rodzice przez wiele miesięcy wytrzymywali zachowanie swojego syna. Schorowani, tolerowali je długo. Ale ileż można znosić tortury? 40-letni syn, choć mieszkał sam, przychodził do ich mieszkania się wyżywić i nie tylko. Co lepsze - zgłaszał na policję fakt, że rodzice nie zapewniają mu opieki i wyżywienia. Co działo się naprawdę - trudno opisać. Rodzice zeznawali przez wiele godzin.

- Praktycznie co dzień przychodził do mieszkania rodziców, gdzie korzystał z ich jedzenia, często nie zostawiając nic dla nich. Syn wszczynał awantury, znęcając się nad rodzicami psychicznie, a niejednokrotnie również fizycznie - relacjonuje asp. szt. Arkadiusz Ciozak z KMP w Rudzie Śląskiej.

Potrafił na przykład wyjeść im przygotowaną na obiad zupę, a w to co zostało - wrzucić brudną szmatę - by sami nic już nie mogli zjeść. Posuwał się w swej perfidii o wiele dalej. Kiedyś wpadł na pomysł, by... nasikać rodzicom do butelki z płynem do płukania ust. Do tego dochodziło znęcanie fizyczne - podduszanie, bicie, groźby... Lista jego "dokonań" była tak długa, że sąd nie wahał się ani chwili.

- Dzięki zebranym przez śledczych materiałom sędzia nie wahał się, aby zastosować ten najsurowszy środek, jakim jest tymczasowe aresztowanie. Mężczyzna spędzi w areszcie najbliższe miesiące. W tym czasie rozpocznie się proces w związku ze znęcaniem. Za popełnione przestępstwo grozi mu nawet kilkuletni pobyt za kratkami - dodaje Ciozak.

Wyrok, jaki może usłyszeć "synuś", to od 3 miesięcy do 5 lat. A może dojść do niego zakaz zbliżania się.

Nie toleruj przemocy w rodzinie!

Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych.

Zareaguj! Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań - przemoc się powtórzy. Policja zwykle jest wzywana w ekstremalnych sytuacjach, czasami zbyt późno, gdy ofiara nie mogąc sobie poradzić i nie mając pomocy z zewnątrz, targa się na własne życie.

Powiadom! Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj ! Powiadom Policję, Straż Miejską lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej.

Pamiętaj! Aby skutecznie przeciwstawić się agresji, należy przełamać strach i pozwolić sobie pomóc. Każda osoba, która padła ofiarą przemocy, może liczyć na wsparcie policjantów oraz innych placówek świadczących pomoc. Ważne, aby na przemoc domową reagowali także sąsiedzi oraz bliscy ofiar. To pomoże odpowiednim podmiotom skutecznie działać. Bierne przyglądanie się sytuacji na pewno nic nie zmieni, a jeden sygnał może pomóc uniknąć tragedii.

Mundurowi z troską podchodzą do problemów. W tych działaniach korzystają z procedury "Niebieskie Karty", a w przypadku gdy potwierdzą, że przemoc ta jest zjawiskiem powtarzającym się, wówczas prowadzą postępowanie dotyczące przestępstwa znęcania się nad rodziną.

Co ważne, każda wiadomość o przemocy przekazana mundurowym zostanie dokładnie sprawdzona i zweryfikowana. Mowa tu o sytuacjach, w których sąsiad, znajomy czy osoba bliska zasygnalizuje, że komuś dzieje się krzywda. W przypadku znęcania i przemocy domowej nie ma znaczenia, czy ofiara i sprawca pozostają spokrewnieni. W świetle uregulowań kodeksowych osobą najbliższą jest nie tylko członek rodziny, ale także konkubina czy konkubent.

Sprawcy nie pozostają bezkarni. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Oprawcy mogą trafić za kratki nawet na kilka lat. Prokurator oprócz przedstawienia zarzutów może orzec odpowiednie środki karne, w tym również nakaz opuszczenia mieszkania i zakaz zbliżania się do ofiar przemocy.

Za znęcanie się obu mężczyznom grozi do 8 lat więzienia

Może Cię zainteresować:

Znęcali się nad swoimi partnerkami. Dwaj oprawcy z Rudy Śląskiej zatrzymani

Autor: Jacek Skorek

23/01/2024

Znecal sie nad partnerka na wszystko patrzyly dzieci ruda slaska

Może Cię zainteresować:

Znęcał się nad partnerką, na wszystko patrzyły dzieci... 38-letni agresor trafił za kratki

Autor: Redakcja

16/01/2024

Kamery na skrzyżowaniu w Czarnym Lesie będą czyhać na kierowców wjeżdżających na czerwonym

Może Cię zainteresować:

"Red light" na skrzyżowaniu w Rudzie Śląskiej Czarnym Lesie. Działa czy nie? Rozwiewamy wątpliwości

Autor: Jacek Skorek

19/12/2023

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon