Sprawca wypchnięcia z tramwaju w Rudzie Śląskiej niepełnosprawnego i jego kolega ujęci dzięki pomocy mieszkańców

Policjanci z rudzkiej dwójki dążyli do ustalenia tożsamości mężczyzny, który 11 listopada 2023 roku wypchnął z tramwaju niepełnosprawnego mężczyznę. Dzięki nagłośnieniu tej bulwersującej sprawy w mediach - udało się rozpoznać i namierzyć sprawców.

KMP Ruda Śląska
22-latek został namierzony i zatrzymany

Do zdarzenia doszło 11 listopada w tramwaju linii 9. Dwóch mężczyzn najpierw napastowało niepełnosprawnego 35-latka, a na przystanku Wirek-Katowicka jeden z nich brutalnie wypchnął pasażera z tramwaju. W wyniku upadku pokrzywdzony doznał poważnych obrażeń głowy i przebywał w szpitalu.

- Śledczy z Komisariatu Policji II w Rudzie Śląskiej na podstawie nagrania z kamery monitorującej tramwaj ustalili sprawcę i za zgodą prokuratora opublikowali jego wizerunek, a także jego kompana. Duży odzew społeczeństwa i dobre rozpoznanie policjantów z Rudy Śląskiej i miast ościennych doprowadziły do zatrzymania obu mężczyzn - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak z KMP w Rudzie Śląskiej.

Sprawca, 22-letni rudzianin, był poszukiwany przez policję chorzowską do innej sprawy. Kiedy udało się ustalić jego tożsamość - policjanci sprawdzili jego mieszkanie w Rudzie Śląskiej i potencjalne miejsca pobytu. Jednak "sprytny" zbój nie pojawiał się w domu. Udało się go, wraz z 43-letnim kolegą, namierzyć w jednym z mieszkań na terenie Chorzowa, gdzie się ukrywali. Dziś o 12.30 zostali zatrzymani.

Policja dziękuje wszystkim za udostępnienie wizerunku sprawcy oraz informacje, które pozwoliły na jego ustalenie i zatrzymanie.

Poszukiwany przez policję został zatrzymany

Może Cię zainteresować:

Wypchnęli niepełnosprawnego z tramwaju w Rudzie Śląskiej Wirku. Policja poszukuje tych mężczyzn

Autor: Jacek Skorek

22/11/2023

Jaką zmianę w opłatach szykują nam urzędnicy?

Może Cię zainteresować:

Zmiany w opłatach śmieciowych w Rudzie Śląskiej! Będzie liczone od metrażu

Autor: Jacek Skorek

21/11/2023

Klasy mundurowe ćwiczyły do apelu. 25 uczniów zasłabło

Może Cię zainteresować:

25 uczniów zasłabło podczas prób apelu. Co się stało w orzegowskim "Hooverze"?

Autor: Jacek Skorek

20/11/2023

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon