Wypchnęli niepełnosprawnego z tramwaju w Rudzie Śląskiej Wirku. Policja poszukuje tych mężczyzn

11 listopada doszło w Rudzie Śląskiej do bulwersującego zdarzenia. Dwóch mężczyzn jadących tramwajem linii nr 9 najpierw znęcało się nad niepełnosprawnym umysłowo pasażerem, po czym brutalnie wypchnęli go na ulicę. Policja poszukuje bandytów i świadków tego zdarzenia.

KMP Ruda Śląska
Poszukiwany przez policję został zatrzymany

Śledczy z "dwójki" poszukują widocznych na zdjęciach z monitoringu mężczyzn, którzy 11 listopada brutalnie wypchnęli z "dziewiątki" niepełnosprawnego umysłowo, 35-letniego mężczyznę. Do zdarzenia doszło na przystanku Wirek-Katowicka.

- Głównym prowodyrem był mężczyzna w wieku 25-35 lat, ubrany w czarną kurtkę, czarne spodnie, czarne buty z białymi wstawkami. Mężczyzna ten posiada charakterystyczne tatuaże na szyi oraz dłoniach. Obaj mężczyźni na głowach mieli niebieskie czapki. Śledczy prowadzący sprawę spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu niepełnosprawnego rudzianina proszą świadków tego zdarzenia lub osoby mające wiedzę o sprawcach o informacje - podaje asp. szt. Arkadiusz Ciozak z KMP w Rudzie Śląskiej.

Wypchnięty z tramwaju mężczyzna uderzył głową o chodnik. Z poważnym urazem czaszki trafił do szpitala.

Interesujesz się wydarzeniami na Śląsku? Zapisz się i bądź na bieżąco - https://www.slazag.pl/newsletter

Ktokolwiek widział to zdarzenie lub rozpoznaje agresorów - proszony jest o kontakt z policją poprzez anonimową skrzynkę "Powiadom nas", bądź kontakt z komisariatem pod numerem telefonu 47 854 1610.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon