Śląska Scena Młodych, czyli "Mały Książę" w wykonaniu amatorów

Już w najbliższy piątek, na deskach Śląskiego Teatru Impresaryjnego im. Henryka Bisty w Rudzie Śląskiej, podziwiać będzie można młodych artystów prezentujących swoje talenty aktorskie, wokalne i taneczne w musicalu inspirowanym "Małym Księciem".

Śląska Scena Młodych, to kolektyw stowarzyszeń działających w trzech miastach, na który składają się Rudzka Scena Młodych, Zabrzańska Scena Młodych i Katowicka Scena Młodych.

- Naszymi głównymi polami działań jest edukacja kulturalna i rozwój artystyczny dzieci i młodzieży. W ramach prowadzeniu zajęć z obszaru aktorstwa, tańca i śpiewu tworzymy nowe produkcje teatralne z młodzieżą z województwa - mówią założyciele Śląskiej Sceny Młodych. - Dajemy młodym ludziom możliwość zaprezentowania swoich umiejętności aktorskich, wokalnych oraz tanecznych na deskach teatrów.

W Śląskim Teatrze Impresaryjnym w Nowym Bytomiu, w najbliższy piątek o godzinie 18.00, młodzi artyści zaprezentują się w musicalu "Mały Książę".

- Ile zostanie z książkowej historii Antoine de Saint-Exupery, jeżeli przeniesiemy Małego Księcia do naszych czasów? Zestawienie niczego nieświadomego bohatera z naszymi realiami z pewnością da odbiorcom wiele do myślenia. Postawi pytania, które być może sami musimy sobie zadać. Jak potoczy się historia chłopca, który porzucił swoją planetę? Czas obliczyć straty, przejąć władze nad losem, dać ponieść się przygodzie, oswoić emocje i znaleźć swoje miejsce. Zapraszamy na międzyplanetarną podróż pełną refleksji. Młodzieżowy musical pełen koloru i muzyki. To pierwsza produkcja Śląskiej Sceny Młodych, realizowana w trzech miastach w województwie - zachęcają artyści.

Musical "Mały Książę" wyreżyserował Bartosz Banasik, który jest również autorem scenariusza, muzyki, tekstów piosenek, odpowiada za produkcję i dekoracje. Nad choreografią pracowały Martyna Wiśniewska, Weronika Czyż i Martyna Kaminiarz, kostiumy stworzyły Anna Czyż i Beata Suligowska-Diotallewi, zaś wsparciem artystycznym służyły Emilia Diotallewi, Gabriela Trutwin, Weronika Czyż i Martyna Kaminiarz.

Bilety na spektakl możecie kupić wchodząc w TEN LINK.

Napad ruda slaska4

Może Cię zainteresować:

Zamówił dwie flaszki wódki, papierosy, po czym… wyjął broń. “Napad” na spożywczy Rudzie Śląskiej

Autor: Jacek Skorek

27/05/2024

Przejscie rudaslaska

Może Cię zainteresować:

Będą nowe przejścia dla pieszych przy szkole i przedszkolu na Frynie

Autor: Jacek Skorek

21/05/2024

Policja kryptowaluty

Może Cię zainteresować:

Liczył na wielkie zyski, stracił blisko 400 tysięcy! Rudzianin oszukany na kryptowaluty

Autor: Jacek Skorek

21/05/2024

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon