Liczył na wielkie zyski, stracił blisko 400 tysięcy! Rudzianin oszukany na kryptowaluty

Na własne życzenie - można powiedzieć - dał się oszukać ponad 70-letni rudzianin, który chciał zainwestować oszczędności życia w kryptowaluty. Senior wyszukał w Internecie firmę obiecującą wielkie zyski z obrotu kryptowalutami i... finał sprawy był łatwy do przewidzenia.

Policja kryptowaluty

Ponad 70-letni rudzianin, przeglądając sieć, trafił na reklamę firmy oferującej tego typu usługi finansowe. Rudzianin zostawił numer telefonu i zaczęło się. Ofiara sama wpadła w sidła. Po kilku rozmowach został zachęcony "prezentem" w postaci ułamka bitcoina. A by mieć więcej - trzeba dopłacić.

- Analityk finansowy z czysto polskim nazwiskiem, mówiący ze wschodnim akcentem, polecił zainstalować mu aplikacje, dzięki którym mógł pomagać w inwestycji. Podane przez finansistę numery licencji nie figurowały wprawdzie w zbiorze Komisji Nadzoru Finansowego, bo rzekomo były zagraniczne. Analityk zachęcał do przelewów na konta innych pracowników finansowych, aby szybciej mnożyć zyski. Rudzianin wykonywał przelewy, podawał hasła do konta i numery kart do momentu, aż na jego koncie zrobiło się pusto - relacjonuje asp. szt. Arkadiusz Ciozak z KMP w Rudzie Śląskiej.

Rudzianin "inwestował" na trzech różnych giełdach, a oszuści pobierali pieniądze z jego konta dzięki aplikacjom do zdalnej kontroli. Mężczyzna zaczął coś podejrzewać dopiero, gdy przelał 390 tysięcy złotych, a "analityk" poinformował go, że do finalizacji zakupu kryptowalut potrzebne jest więcej pieniędzy i zaproponował... zaciągnięcie na niego kredytu na 205 tysięcy. Wtedy zapaliła się mu w głowie lampka i poszedł na policję.

- Wizyta seniora w rudzkiej komendzie potwierdziła jego przypuszczenia. Padł ofiarą oszustów internetowych, którzy ogołocili jego konto z całych oszczędności. Tego typu inwestycje mieszkańcy naszego miasta próbują dokonywać dosyć często i za każdym razem kończy się to oszustwem. Radzimy inwestować swoje pieniądze w legalnie działających firmach czy instytucjach, do których możemy udać się osobiście, lub dogłębnie sprawdzać wiarygodność tych internetowych - dodaje Ciozak.
Wypadek mikolow5

Może Cię zainteresować:

Wypadek o świcie w Mikołowie. Mieszkaniec Rudy Śląskiej w ciężkim stanie

Autor: Jacek Skorek

17/05/2024

Jujitsu rudasl3

Może Cię zainteresować:

16 medali podczas Ogólnopolskiej Ligi Dzieci i Młodzieży w ju-jitsu dla Rudy Śląskiej

Autor: Jacek Skorek

13/05/2024

Park handlowy ruda slaska 2 2

Może Cię zainteresować:

Znamy już największe sklepy w nowym parku handlowym w Rudzie Śląskiej

Autor: Jacek Skorek

10/05/2024

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon