Zamówił dwie flaszki wódki, papierosy, po czym… wyjął broń. “Napad” na spożywczy Rudzie Śląskiej

W minioną środę, tuż przed godziną 13., ekspedientka że sklepu Lukas na Frynie przeżyła traumę, kiedy robiący zakupy mężczyzna, zamiast zapłacić - wyjął przedmiot przypominający broń. Zareagowała prawidłowo - nie stawiała oporu, oddała towar i wezwała policję.

Kto by pomyślał, że takie sceny możliwe są na Frynie. Napad na sklep w środku dnia! W minioną środę w Nowym Bytomiu, do spożywczego “Nasz Sklep” przy Damrota, przyszedł mężczyzna. Wziął dwie “zerosiódemki” żoladkowej de luxe, dwie paczki fajek i, zamiast uiścić należność, wyjął zza pazuchy przedmiot przypominający broń i ze słowami “nic nie będę płacił “ - złapał zakupy i wyszedł.R

- Reakcja kobiety była jak najbardziej prawidłowa, czyli nie stawiając oporu pozwoliła mężczyźnie wyjść ze sklepu, a wtedy szybko powiadomiła policjantów. Niedługo później policjanci byli już na jego tropie - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak z KMP w Rudzie Ślaskiej.

Na miejscu szybko zjawił się patrol, by potwierdzić zgłoszenie, a pół godziny później kryminalni przeglądali już zapis monitoringu. Na jego podstawie wytypowano znanego już policji 60-latka z Rudy Śląskiej.

Śledczy sprawdzili najpierw jego adres zamieszkania, ale nie zastali go. Rozpytani sąsiedzi wskazali drugi adres - mieszkanie jego matki przy Objazdowej. Około godziny 15. już go mieli.r

- Kyminalni znaleźli go na klatce schodowej kamienicy przy ulicy Objazdowej podczas raczenia się pochodząca z rozboju wódką i papierosami. Przy rudzianinie znaleziono wierną atrapę pistoletu. Sprawca miał bogatą kartotekę w policyjnych bazach, a po usłyszeniu prokuratorskich zarzutów został doprowadzony do sądu - dodaje Ciozak.

Jedną flaszkę i jedną paczkę fajek udało się odzyskać. Za ten “zuchwały” napad na sklep 60-latek został tymczasowo aresztowany. Za rozbój grozi mu do 15 lat więzienia. Niewykluczone, że za działanie w recydywie usłyszy większy wyrok.

Pozar bmw ruda slaska1

Może Cię zainteresować:

Spłonęło bmw w Rudzie Śląskiej Bykowinie. Wybuchła butla z acetylenem przewożona w bagażniku

Autor: Jacek Skorek

27/05/2024

Chebzie petla7

Może Cię zainteresować:

Coraz bliżej ukończenia pętli w Chebziu. Od dziś zmiany w kursowaniu autobusów i tramwajów

Autor: Jacek Skorek

25/05/2024

Kradziez ruda slaska podejrzany 2

Może Cię zainteresować:

W punkcie Lotto ukradł kobiecie pieniądze z portfela. Rozpoznajesz podejrzanego?

Autor: Redakcja

24/05/2024

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon