Siedział w areszcie tymczasowym, ale na koncie miał jeszcze dwa napady w Rudzie Śląskiej

Latem doszło do dwóch napadów na Żabkę przy Górnośląskiej w Bykowinie. I to odstępie dwóch tygodni. Mężczyzna grożąc pracownicy nożem skradł z kasy pieniądze. Śledczy byli pewni, że napastnikiem jest jeden mężczyzna. Wreszcie udało się go ustalić i znaleźć. Był w areszcie śledczym! Za inne przestępstwa. Teraz "przyklepali" mu jeszcze dwie kradzieże rozbójnicze.

KMP Ruda Śląska
Bandycie grozi dodatkowych 15 lat odsiadki

Dwa napady, których dokonał nieznany sprawca latem tego roku na Żabkę w Bykowinie, spędzały sen z oczu śledczym. Za pierwszym razem, grożąc pracownicy nożem, skradł z kasy 1100 złotych. Łatwo mu poszło, więc dwa tygodnie później znów przyszedł do tej samej Żabki. Scenariusz się powtórzył - zagroził nożem, tym razem złupił 1300 złotych i spokojnie wyszedł.

- Kryminalni analizowali zebrane dowody, w tym nagrania z kamer monitoringów, potwierdzając, że obu przestępstw dopuścił się ten sam mężczyzna. Wielomiesięczna praca śledcza, w tym analiza podobnych spraw pod kątem sposobu działania sprawcy doprowadziła rudzkich policjantów do mieszkańca Chorzowa. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na ustalenie jego personaliów i miejsca pobytu. Policjanci odwiedzili go w jednym z aresztów na terenie naszego województwa, gdzie przebywa w związku z innymi przestępstwami - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak z KMP w Rudzie Śląskiej.

Rudzcy kryminalni "wypożyczyli" 36-latniego chorzowianina z aresztu i przewieźli do prokuratury w Rudzie Śląskiej, gdzie usłyszał zarzuty kradzieży rozbójniczej. Bandyta przyznał się do winy i wrócił do celi. Odsiadka może mu się wydłużyć nawet o 15 lat!

Nad ranem sypnęło śniegiem

Może Cię zainteresować:

Damian Dąbrowski prognozuje - w Wigilię będzie śnieg! Ale tylko rano

Autor: Jacek Skorek

22/12/2023

Kamery na skrzyżowaniu w Czarnym Lesie będą czyhać na kierowców wjeżdżających na czerwonym

Może Cię zainteresować:

"Red light" na skrzyżowaniu w Rudzie Śląskiej Czarnym Lesie. Działa czy nie? Rozwiewamy wątpliwości

Autor: Jacek Skorek

19/12/2023

Mistrz i asystentka przy pracy

Może Cię zainteresować:

Kuśnierz na wagę złota! Krzysztof Szmyt z Zabrza potrafi wyczarować cuda z futer

Autor: Jacek Skorek

06/12/2023

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon