Damian Dąbrowski prognozuje - w Wigilię będzie śnieg! Ale tylko rano

Po kilku dniach pięknej, słonecznej pogody - nastała aura typowo jesienna. Deszcz, wiatr, przenikliwy chłód. A dziś nad ranem - biało. Co czeka nas w najbliższych dniach? Damian Dąbrowski prezentuje wstępną prognozę na święta Bożego Narodzenia.

Kto lubi śnieg - dziś o poranku z zadowoleniem zauważył cienką warstwę białego puchu. Niestety już topniejącą, bo temperatura jest nieco ponad zerem.

Piątek upłynie pod bardzo głębokim niżem Zoltan z centrum nad Bałtykiem. Miejscami popada deszcz ze śniegiem lub nawet śnieg. Mimo to temperatura sięgnie 3 stopni Celsjusza, choć silny wiatr może obniżać odczuwalność o kilka stopni. Spacerowiczów czeka więc przenikliwy ziąb.

W nocy możliwe przelotne opady śniegu i temperatura do -1 stopnia. Uwaga więc na drogach, gdyż można być zaskoczonym cienką warstwą lodu na jezdni.

W sobotę możliwe opady śniegu, temperatura około zera, odczuwalna zaś - z powodu wciąż silnego wiatru - nawet 7 stopni niższa.

W nocy z soboty na niedzielę nad nasz region nasunie się front z dużymi opadami śniegu. Nie będzie mrozu, bo ledwo -1 stopień.

Wigilijny poranek, zdaniem Damiana Dąbrowskiego, będzie biały. Niestety - dla amatorów śnieżnych świąt - w ciągu dnia temperatura zacznie rosnąć do nawet 7 stopni, więc raczej nie spodziewajmy się wieczornego lepienia bałwana. Śnieg szybko zamieni się w błoto.

Ocieplenie najprawdopodobniej obejmie też kolejne dwa dni świąt, Poniedziałek będzie jesienno-deszczowy, do 10 stopni Celsjusza, a we wtorek przejaśnienia i nadal ciepło.

Damian Dąbrowski oczywiście zastrzega, że prognoza na poniedziałek i wtorek jest wstępna i wszystko, jak to w pogodzie, może się zmienić. Aktualizacje prognoz znajdziecie niezmiennie na jego stronie internetowej Pogoda dla Śląska.

Oszuści dzwonią na telefony stacjonarne do starszych osób

Może Cię zainteresować:

Fala oszustw przed świętami. Mieszkańcy Rudy Śląskiej okradzeni z oszczędności

Autor: Jacek Skorek

20/12/2023

Kamery na skrzyżowaniu w Czarnym Lesie będą czyhać na kierowców wjeżdżających na czerwonym

Może Cię zainteresować:

"Red light" na skrzyżowaniu w Rudzie Śląskiej Czarnym Lesie. Działa czy nie? Rozwiewamy wątpliwości

Autor: Jacek Skorek

19/12/2023

Agata Dymara w swoim królestwie

Może Cię zainteresować:

Z pasji i miłości do natury zrodził się Eko Geszeft. Wyjątkowe miejsce na Frynie!

Autor: Jacek Skorek

05/12/2023

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon