Rusza kompleksowy remont MDK-u w Rudzie. Będzie kosztować ponad 2,8 miliona złotych

Budynek Młodzieżowego Domu Kultury w Rudzie przy Janasa doczeka się kompleksowego remontu. Zostanie ocieplony, wymieniona będzie instalacja elektryczna, okna, drzwi i dach. Wszystko ma być gotowe do końca roku za nieco ponad 2,8 miliona złotych.

Mdk ruda slaska remont

Ponad stuletni budynek Młodzieżowego Domu Kultury w Rudzie prosił się o remont. I się doprosił. Na dniach rusza jego kompleksowa modernizacja.

- Modernizacja siedziby Młodzieżowego Domu Kultury wpisuje się w działania rewitalizacyjne tej części dzielnicy Ruda. W ubiegłym roku zakończyła się kompleksowa przebudowa ul. Janasa, przy tej ulicy termomodernizowaliśmy także budynki mieszkalne znajdujące się w miejskim zasobie. Najnowsza inwestycja ma za zadanie nie tylko odświeżenie fasady budynku MDK, ale także przyczynienie się do poprawy jego funkcjonalności oraz obniżenia kosztów utrzymania obiektu – mówi prezydent Rudy Śląskiej, Michał Pierończyk.

Prace modernizacyjne obejmą docieplenie dachu i wykonanie nowych warstw pokrycia oraz docieplenie ścian zewnętrznych. Wymieniona będzie stolarka okienna i drzwiowa oraz wewnętrzna instalacja elektryczna. Do tego izolacja ścian przyziemia i poprawa "estetyki" elewacji frontowej, którą uzupełni nowe oświetlenie.

Całość modernizacji kosztować będzie ponad 2,8 miliona złotych. 2 miliony udało się pozyskać z Rządowego Funduszu Polski Ład, a 0,8 mln zł z Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Miasto nie musi więc wiele dołożyć.

Budynek obecnego Młodzieżowego Domu Kultury wybudowano pod koniec XIX w. W latach dwudziestych ubiegłego wieku funkcjonował jako Dom Narodowy i stanowił centrum życia społeczno-kulturalnego mieszkańców Rudy. W 1955 r. utworzono tu Dom Kultury Dzieci i Młodzieży, który w 1973 r. został przekształcony w Młodzieżowy Dom Kultury i pod tą nazwą funkcjonuje do dzisiaj.

Metrorower ruda slaska

Może Cię zainteresować:

Metrorower w Rudzie Śląskiej coraz bliżej!

Autor: Jacek Skorek

26/06/2024

Action ruda slaska

Może Cię zainteresować:

Action w Rudzie Śląskiej. Wielu czekało na ten sklep

Autor: Jacek Skorek

26/06/2024

Noc swietojanska ruda slaska 2024 12

Może Cię zainteresować:

Noc Świętojańska w Rudzie Śląskiej za nami. Park Strzelnica zapłonął od świateł i dobrej zabawy

Autor: Szymon Karpe

23/06/2024

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon