Rudzki Jarmark Wielkanocny rozpoczęty. Koncerty, występy i warsztaty dla dzieci. Na straganach świąteczne dekoracje i regionalne potrawy

Rozpoczęła się kolejna edycja Rudzkiego Jarmarku Wielkanocnego. Cztery dni koncertów, występów i warsztatów świątecznych dla dzieci. Na straganach co kto lubi: regionalne potrawy, grzańce, rękodzieło, ozdoby i zabawki. Kto się wybiera?

Rudzki Jarmark Wielkanocny rozpoczęty

Rudzki Jarmark Wielkanocny wystartował w czwartek 21 marca o godz. 12:00. Na Placu Jana Pawła II można kupić m.in. oryginalne ozdoby i dekoracje świąteczne oraz spróbować różnego rodzaju smakołyków. W części gastronomicznej znajdziemy m.in. potrawy regionalne. Przez cztery dni Ruda Śląska zaprasza mieszkańców i gości miasta do odwiedzin jarmarku.

To dobre miejsce na przedświąteczne zakupy i znalezienie świątecznego prezentu dla bliskich. Stragany będą czynne w czwartek i piątek w godz. od godz. 12:00 do 19:00 oraz w sobotę i niedzielę od godz. 11:00 do 19:00. - Mam nadzieję, że odwiedzając nowobytomski rynek, każdy znajdzie coś interesującego dla siebie - mówi Krzysztof Piecha z rudzkiego Urzędu Miasta.

Koncerty, występy i warsztaty. Kto się wybiera?

Piątek na jarmarku rozpocznie się o godz. 17:00 koncertem kapeli góralskiej „Jacy Tacy”. Z kolei o godz. 18:00 na scenie zaprezentuje się Teatr Pierro z II Liceum Ogólnokształcącego im. Gustawa Morcinka w Rudzie Śląskiej. Młodzież zabierze publiczność w muzyczną podróż pt. „Wiosenne wzruszenia”. W tym dniu na rynku zaplanowano także warsztaty artystyczne z wykonywania ozdób świątecznych, które koordynować będzie Muzeum Miejskie im. Maksymiliana Chroboka w Rudzie Śląskiej.

Sobota przyniesie kolejne muzyczne atrakcje. O godz. 17:00 rozpocznie się koncert Michała Gabora, piosenkarza z Rudy Śląskiej, który swoimi singlami podbija internet i największe stacje telewizyjne. O godz. 18:00 miłośnicy śląskich przebojów będą mieli okazję posłuchać zespołu Arkadia Band.

Ostatniego dnia jarmarku, w niedzielę, na scenie będzie można podziwiać występy muzyczne i wokalne, nawiązujące do tematyki Wielkanocy, wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury w Rudzie Śląskiej. Rudzki Jarmark Wielkanocy zakończy się koncertem śląskiego artysty Jacka Kieroka, który swoją karierę muzyczną rozpoczął ponad 30 lat temu. W jego repertuarze znajdują się piosenki utrzymane w stylistyce szlagierowej, tanecznej oraz nawiązują do muzyki greckiej i bałkańskiej.

Ruda Slaska Rok 1993 12 2023 02 17 140605 kmgs

Może Cię zainteresować:

Ruda Śląska w 1993 roku. Niepublikowane zdjęcia

Autor: Michał Wroński

20/03/2024

Park handlowy ruda slaska 3

Może Cię zainteresować:

Co powstanie obok Castoramy w Rudzie Śląskiej? Nowy park handlowy

Autor: Jacek Skorek

18/03/2024

Jarmark wielkanocny

Może Cię zainteresować:

Najpiękniejsze jarmarki wielkanocne w województwie śląskim. Tu poczujesz w pełni magię Wielkanocy

Autor: Redakcja

15/03/2024

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon