Rudzcy "królowie zbrodni". Okradli Biedronkę i spokojnie jechali z koszem pełnym towaru

Zrobili "zakupy" w rudzkiej Biedronce, ale do kasy nie mieli zamiaru podjechać z pełnym koszem. Na ich nieszczęście - próbę wymknięcia się bokiem zauważył ochroniarz. Po krótkiej szarpaninie uciekli i... spokojnie pchali do domu z wypakowany wózek. Na ulicy Piastowskiej w Rudzie zauważył ich wezwany patrol policji.

Podejrzanych mężczyzn pakujących do kosza produkty obserwował ochroniarz sklepu. Gdy zauważył, że próbują ominąć kasę - stanął im na drodze. Zaczęła się szarpanina. Ryzykowanie zdrowia w starciu z agresywnymi mężczyznami nie miało sensu. Wezwał policję.

- W rejonie Rudy szybko pojawiło się kilka patroli w tym kryminalni z komendy. Właśnie oni wypatrzyli na jednej z ulic sprawców pchających wózek wypełniony skradzionym towarem. Zatrzymani rudzianie byli bardzo zdziwieni - nie tylko szybką reakcją policjantów, ale również swoim pechem. Okazało się bowiem, że 25 i 31-latek nie będą odpowiadać za zwykłą kradzież, tylko za kradzież rozbójniczą - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak z KMP w Rudzie Śląskiej.

"Zakupy" dwóch złodziei były warte 1245 złotych. Nacieszyli się nimi przez kilkaset metrów - tyle zdążyli ujechać nim zostali złapani. Starszy - 31-latek, miał już na koncie wyroki za kradzieże. Młodszy kolega właśnie założył sobie policyjną kartotekę. Za kradzież rozbójniczą grozi im do 10 lat więzienia. Oto prosty sposób na państwowe "wakacje".

Finał Orkiestry już w niedzielę!

Może Cię zainteresować:

Finał WOŚP już w najbliższą niedzielę. Jakie atrakcje czekają w Rudzie Śląskiej?

Autor: Jacek Skorek

24/01/2024

Kto dziś ma czas na sprzątanie sieni? Można zlecić...

Może Cię zainteresować:

Masz dość sprzątania klatki schodowej? Rudzka Spółdzielnia Mieszkaniowa daje rozwiązanie

Autor: Jacek Skorek

22/01/2024

Kamery na skrzyżowaniu w Czarnym Lesie będą czyhać na kierowców wjeżdżających na czerwonym

Może Cię zainteresować:

"Red light" na skrzyżowaniu w Rudzie Śląskiej Czarnym Lesie. Działa czy nie? Rozwiewamy wątpliwości

Autor: Jacek Skorek

19/12/2023

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon