Remont na Tunkla w Rudzie Śląskiej potrwa do końca miesiąca

Choć zapowiadało się "niewinnie" - od wymiany krawężników na ulicy Tunkla, doszła do tego wymiana nawierzchni chodników. To oznacza, że prace potrwają dłużej, niż można było wywnioskować z pierwotnej informacji magistratu. Kierowców czeka zwężenie do jednego pasa i ręczne kierowanie ruchem.

Remont przy ulicy Tunkla, który ruszył w poniedziałek - nie zakończy się tak szybko, jak można się było spodziewać. Poza wymianą około 60 metrów krawężników, dochodzi do tego remont nawierzchni chodników i ścieżek rowerowych o powierzchni około 120 metrów kwadratowych. Prace obejmują odcinek od alei Dworcowej w kierunku przejścia i przejazdu rowerowego za wiaduktem.

- Takich remontów mamy zaplanowanych jeszcze sporo. Zgodnie z przepisami zarządca zobowiązany jest do przeprowadzania przeglądów okresowych dróg: podstawowych - raz w roku, rozszerzonych – raz na 5 lat. My jednak przyjęliśmy w mieście zasadę, zgodnie z którą każda droga kontrolowana jest przynajmniej raz w miesiącu. Dzięki temu na bieżąco znamy potrzeby i możemy reagować - oczywiście w miarę posiadanych środków finansowych. W tym roku po roztopach pojawiło się wyjątkowo dużo ubytków w nawierzchni. Na bieżąco są one uzupełniane. Pracownicy Wydziału Dróg i Mostów monitorują temat, ale dzięki zgłoszeniom mieszańców możemy zareagować jeszcze szybciej. Dlatego przypominam, że każdą "dziurę" można zgłosić telefonicznie lub poprzez formularz internetowy - mówi Michał Pierończyk, prezydent Rudy Śląskiej.

Zauważone dziury czy inne problemy na drogach i chodnikach można zgłaszać poprzez Geoportal - TU ZNAJDZIECIE LINK.

Koszt prac drogowych w Kochłowicach to blisko 20.000 zł. Roboty powinny zakończyć się do końca lutego.

Zakochaj się w psiaku ruda śląska11

Może Cię zainteresować:

Torcidzianki z pomocą schronisku w Rudzie Śląskiej

Autor: Jacek Skorek

06/02/2024

Zatrzymani ruda śląska2

Może Cię zainteresować:

Czterech zatrzymanych rozbojarzy. Mężczyźni skatowali 15-latka za bluzę z logo Ruchu

Autor: Jacek Skorek

05/02/2024

Kebab bodrum ruda śląska

Może Cię zainteresować:

Kebab Bodrum z Halemby wspiera zrzutkę na leczenie ciężko chorej Hani

Autor: Jacek Skorek

05/02/2024

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon