Przyspieszone "Andrzejki". W Rudzie Śląskiej najwyższy wynik na alkomacie miała kobieta...

"Trzeźwy poniedziałek", czyli przedłużona na pierwszy dzień tygodnia kontrola trzeźwości na drogach w Rudzie Śląskiej, tym razem pozwolił ujawnić czworo kierujących, którzy już w miniony weekend postanowili chyba zbyt długo obchodzić "Andrzejki".

policja.pl
Poniedziałkowe kontrole trzeźwości niestety przynoszą "dobre" wyniki

W poniedziałek, od wczesnych godzin rannych, rudzcy policjanci kontrolowali stan trzeźwości kierujących.

- Gdy ktoś pił alkohol poprzedniego dnia, często nie zdaje sobie sprawy, że wciąż może go mieć w swoim organizmie. Czasami nawet kilkugodzinny sen nie gwarantuje wytrzeźwienia. Dlatego zanim wsiądziemy za kierownicę - warto zbadać swoją trzeźwość. Badanie kontrolne można wykonać między innymi w jednostkach policji. W rudzkiej komendzie i komisariatach dostępne są samoobsługowe alkomaty, z których często korzystają mieszkańcy naszego miasta - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak z KMP w Rudzie Śląskiej.

Niestety, nie wszyscy kierowcy pamiętali o tym, by za kółko wsiadać dopiero całkowicie trzeźwym. Rano patrol zatrzymał do kontroli kierującą volkswagenem. Jadąca do pracy kobieta wydmuchała 2,4 promila... Nie długo później wpadło jeszcze trzech mieszkańców Rudy Śląskiej - jeden miał blisko 1,3 promila, dwóch z kolei załapało się na niższy wymiar kary - mieli poniżej 0,5.

Od początku listopada śląscy policjanci zatrzymali już 630 kierujących po alkoholu, a od początku roku - prawie 11 tysięcy. Nietrzeźwi kierujący spowodowali 77 wypadków, w których zginęło 14 osób, a 88 zostało rannych. Doprowadzili też do blisko 840 kolizji.

Za jazdę nieodśnieżonym autem grożą wysokie mandaty i punkty karne

Może Cię zainteresować:

Pamiętajcie o odśnieżeniu auta przed jazdą! Grożą wysokie mandaty i punkty karne

Autor: Jacek Skorek

27/11/2023

Weekendowe kontrole trzeźwości ujawniły kolejnych pijanych kierowców

Może Cię zainteresować:

Weekendowy rekordzista w Rudzie Śląskiej miał prawie trzy promile!

Autor: Jacek Skorek

20/11/2023

Jaką zmianę w opłatach szykują nam urzędnicy?

Może Cię zainteresować:

Zmiany w opłatach śmieciowych w Rudzie Śląskiej! Będzie liczone od metrażu

Autor: Jacek Skorek

21/11/2023

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon