Przeleciał z DTŚ-ki na Zabrzańską. Groźnie wyglądający wypadek w Rudzie Śląskiej

Około 5. rano jadący Drogową Trasą Średnicową samochód dostawczy wypadł z trasy i uderzył w drzewo przy... równolegle biegnącej ulicy Zabrzańskiej. I choć wyglądało to groźnie, kierowca na szczęście ma tylko uraz ręki.

Jak można wypaść z DTŚ-ki i skończyć na Zabrzańskiej? Okazuje się, że można, bo w tym miejscu jest przerwa między ekranami i barierami. W nią trafił właśnie kierowca dostawczaka, który około 5. nad ranem, najprawdopodobniej przysnął za kierownicą, "szczęśliwie" trafił w lukę, przeleciał przez pas zieleni, uderzył w skarpę i drzewo obok przystanku tramwajowego na Zabrzańskiej.

- W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana. Na miejscu prowadzą działania dwa zastępy PSP - 7 osób, Pogotowie i Policja. Występują niewielkie utrudnienia w ruchu przy ul. Zabrzańskiej. Ruch drogą DTŚ odbywa się bez zakłóceń. Działania trwają - podała rudzka Straż Pożarna.

Kierowca z lekkim urazem ręki został zaopatrzony przez Zespół Ratownictwa Medycznego.

Kolejne szczęście, że na przystanku nie było ludzi. Kilka lat temu w tym samym miejscu też doszło do wypadku. Wtedy, na skutek uderzenia, z samochodu wypadł silnik i zatrzymał się przy tymże przystanku.

Przejscie rudaslaska

Może Cię zainteresować:

Będą nowe przejścia dla pieszych przy szkole i przedszkolu na Frynie

Autor: Jacek Skorek

21/05/2024

Policja kryptowaluty

Może Cię zainteresować:

Liczył na wielkie zyski, stracił blisko 400 tysięcy! Rudzianin oszukany na kryptowaluty

Autor: Jacek Skorek

21/05/2024

Wakacje z wojskiem5

Może Cię zainteresować:

"Wakacje z wojskiem". MON zaprasza na szkolenie i proponuje 6 tysięcy za miesiąc

Autor: Jacek Skorek

21/05/2024

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon