"Wakacje z wojskiem". MON zaprasza na szkolenie i proponuje 6 tysięcy za miesiąc

Ministerstwo Obrony Narodowej zaprasza na szkolenia wojskowe pod hasłem "Wakacje z wojskiem". Miesięczna "zabawa w wojsko" to projekt dla osób od 18-35 roku życia. Do wyboru są trzy turnusy. Udział w szkoleniu jest bezpłatny, a dodatkowo wojsko oferuje 6 tysięcy złotych za 27 dni w kamaszach.

Brak pomysłu na wakacje? Można skorzystać z propozycji MON-u - spędzić aktywnie miesiąc i jeszcze nieźle zarobić. Projekt wakacyjnej służby jest skierowany do osób pełnoletnich w wieku 18-35 lat – tegorocznych maturzystów, studentów, osób mających wakacje lub szukających na ten czas pracy. Ciekawa alternatywa dla pracy sezonowej.

W całej Polsce "Wakacje z wojskiem" odbywają się w 70 lokalizacjach. Dlatego można wybrać tę jednostkę, która odpowiada nam charakterem służby czy nawet odległością od domu. Można się sprawdzić jako żołnierz piechoty, marynarz, spadochroniarz, czołgista, rakietowiec itp.

W województwie śląskim do wyboru są jednostki w Bielsku-Białej, Tarnowskich Górach, Gliwicach i Bytomiu. Miejsc jest coraz mniej, warto się więc pospieszyć ze zgłoszeniem - okoliczne jednostki przyjmują chętnych na turnusy lipcowe i sierpniowe, czerwcowe są już pełne.

Turnusy:

  • 10 czerwca - 6 lipca
  • 15 lipca - 10 sierpnia
  • 19 sierpnia - 14 września

Na szkolenia "Wakacje z wojskiem" można zgłosić się w każdej chwili. Procedury i formalności są proste i skrócone do minimum. Wystarczy wejść na portal MON, zadzwonić na infolinię 800 180 110, otworzyć listę kontaktową projektu na portalu, lub zgłosić się do punktu rekrutacyjnego Wojska Polskiego.

Co obejmuje szkolenie "Wakacje z wojskiem"?

Każde 27-dniowe szkolenie obejmuje strzelanie, przetrwanie w terenie, walkę wręcz, taktykę wojskową, szkolenia na pojazdach wojskowych, itp. Każdy ochotnik będzie miał też szansę związać się z Wojskiem Polskim na dłużej – jako aktywna rezerwa, żołnierz Obrony Terytorialnej, zawodowiec czy adept szkoły wojskowej.

Co dla wielu ważne, jeśli nie najważniejsze - za udział w kursie każdy otrzyma 6 tysięcy złotych.

Konkurs piorko agnieszka piwon

Może Cię zainteresować:

Urzędniczka z Rudy Śląskiej, Agnieszka Piwoń, zdobyła główną nagrodę za opowiadanie dla dzieci w konkursie sieci Biedronka

Autor: Katarzyna Pachelska

17/05/2024

Swiecie1

Może Cię zainteresować:

PKO Gwiazda Ruda Śląska awansuje z I ligi futsalu do ekstraklasy!

Autor: Jacek Skorek

17/05/2024

Jujitsu rudasl3

Może Cię zainteresować:

16 medali podczas Ogólnopolskiej Ligi Dzieci i Młodzieży w ju-jitsu dla Rudy Śląskiej

Autor: Jacek Skorek

13/05/2024

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon