Prośba o wsparcie strażaka. Adam Wilk potrzebuje rehabilitacji po udarze

U Adama Wilka wykryto tętniaka olbrzymiego lewej tętnicy środkowej mózgu. Skomplikowana operacja przyniosła częściowy sukces. Tętniaka udało się usunąć, ale udar niedokrwienny mózgu spowodował u niego zaburzenia świadomości, niedowład prawej strony ciała i afazję mowy. Szansą na powrót do zdrowia jest intensywna rehabilitacja neurologiczna. I choć Adam Wilk jest strażakiem z Częstochowy - nasi rudzcy pożarnicy przyłączają się do prośby o pomoc dla kolegi ze służby.

- Zwracam się z ogromną prośbą o wsparcie mojego ukochanego męża Adama. Nigdy nie myślałam, że będę musiała zakładać taką zbiórkę ale dobro mojej rodziny jest najważniejsze. Adam ma 32 lata. Jest wspaniałym mężem i ojcem, a w domu czeka na niego 3-letni syn Maks - pisze żona strażaka, Paulina. - Na chwilę obecną potrzebuje szybkiej i intensywnej rehabilitacji neurologicznej w ośrodku z całodobową opieką, która jest jedynym sposobem na powrót do zdrowia. Adam będzie wymagał wielomiesięcznej rehabilitacji i leczenia, a miesięczny koszt przedstawiany przez ośrodki rehabilitacyjne oscyluje w granicach 30-40 tysięcy złotych.

Adam pochodzi z rodziny z tradycjami strażackimi i sam od 10 lat jest strażakiem w JRG 2 przy Komendzie Miejskiej PSP w Częstochowie. Przez te lata aktywnie uczestniczył w służbie i udzielał pomocy w Częstochowie i okolicy.

- Od lat razem uczestniczyliśmy w zbiórkach i akcjach charytatywnych w rejonie. Mąż nigdy nie odmawiał nikomu pomocy, a teraz sam jej potrzebuje. Właśnie z tego powodu proszę o wsparcie zbiórki na jego leczenie - dodaje Paulina Forma-Wilk.

Zrzutkę udostępniają też strażacy z rudzkiej komendy Państwowej Straży Pożarnej. Bo kolegi w potrzebie się nie zostawia.

- W ramach solidarności z kolegą rozpowszechniamy informację o zrzutce na pomoc w jego leczeniu. Nasi strażacy indywidualnie wpłacają datki na wsparcie, ale wiemy też, że do akcji przyłączyło się wielu mieszkańców Rudy Śląskiej. Cieszy nas to i ogromnie dziękujemy, że jesteście z nami w tych trudnych dla kolegi i jego rodziny chwilach - powiedział st. kpt. Maciej Małczak z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej.

Obecnie, dzięki ludziom o wielkich sercach, udało się już zebrać blisko 100 tysięcy złotych.

TU znajdziecie link do zrzutki na wsparcie potrzebującego strażaka.

63 latek z mikolowa zaproponowal lapowke rudzkim policjantom

Może Cię zainteresować:

Jechał bez świateł, na tablicach z innego auta. 63-latek z Mikołowa zaproponował łapówkę rudzkim policjantom. Poniósł surowe konsekwencje

Autor: Redakcja

17/03/2024

Ruda slaska pijany kierowca z zabrza uciekl ale wrocil taksowka 0

Może Cię zainteresować:

Pijany kierowca zawisł samochodem na barierkach nad DTŚ, a potem uciekł z miejsca zdarzenia. Taksówkarz przekonał go do powrotu...

Autor: Redakcja

17/03/2024

Stary orzegow centrum inicjatyw spolecznych ma juz 10 lat 4

Może Cię zainteresować:

,,Stary Orzegów" w Rudzie Śląskiej ma już 10 lat. Setki eventów, tysiące gości. Dziś trudno sobie wyobrazić dzielnicę bez tego miejsca

Autor: Redakcja

14/03/2024

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon