Pijany kierowca zawisł samochodem na barierkach nad DTŚ, a potem uciekł z miejsca zdarzenia. Taksówkarz przekonał go do powrotu...

Młody zabrzanin po pijaku zawisł samochodem na barierkach nad DTŚ w Rudzie Śląskiej. Uciekł z miejsca, ale po chwili wrócił. Mądry taksówkarz przekonał młodego kierowcę, że policja i tak go znajdzie, więc nie warto uciekać.

Do zdarzenia doszło w sobotę 16 marca 2024 r. w Rudzie Śląskiej, kilka minut po północy. Pijany kierowca osobowego seata jadąc ulicą Klary, nie wiedział, że kończy się ona na 1 Maja. Z całym impetem przeleciał przez skrzyżowanie i zawisł na barierkach energochłonnych, tuż nad DTŚ. Dyżurny otrzymał informację o tym zdarzeniu i zadysponował tam patrol drogówki. Po dotarciu na miejsce policjanci nie zastali nikogo w pobliżu.

Sprawca przyjechał taksówką...

Po chwili podjechała taksówka, z której wysiadł młody mężczyzna, przyznając się do kierowania tym pojazdem. Po krótkiej rozmowie mundurowi znali już przebieg zdarzenia i przyczynę kolizji.

- 22-letni mieszkaniec Zabrza, jadąc ulicą Klary, nie wiedział, że za chwilę kończy się ona skrzyżowaniem. Miał na tyle dużą prędkość, że nie zdołał wyhamować i przeleciał przez wysepkę na 1 Maja, lądując na metalowych barierach. Po zdarzeniu uciekł z miejsca i zadzwonił do swojej dziewczyny, prosząc o zamówienie taksówki. Jadąc taryfą do Zabrza, opowiedział, co się stało, a rozsądny taksówkarz przekonał go, aby wrócić na miejsce - relacjonuje asp. szt. Arkadiusz Ciozak, oficer prasowy rudzkiego garnizonu.

Pouczająca rozmowa z taksówkarzem

Taksówkarz przemówił młodemu kierowcy do rozsądku. Przekonał, że nie warto uciekać, bo prędzej czy później policjanci i tak zapukają do jego drzwi. Zabrzanin kierował samochodem w stanie nietrzeźwości. Wykonane przez policjantów badanie wykazało ponad 1,2 promila alkoholu w organizmie.

Samochód został zdjęty z barier i odholowany na parking, a kierowca trafił do rudzkiej komendy, gdzie mundurowi przeprowadzili z nim serię badań, które pozwolą biegłemu wskazać, ile alkoholu było w jego organizmie w trakcie zdarzenia. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu wysoka grzywna oraz kara więzienia.

63 latek z mikolowa zaproponowal lapowke rudzkim policjantom

Może Cię zainteresować:

Jechał bez świateł, na tablicach z innego auta. 63-latek z Mikołowa zaproponował łapówkę rudzkim policjantom. Poniósł surowe konsekwencje

Autor: Redakcja

17/03/2024

Oszustwa seniorow ruda slaska marzec 2024

Może Cię zainteresować:

Okradają seniorów z oszczędności życia. Wzmożona liczba przestępstw w Rudzie Śląskiej. Policja apeluje o zachowanie czujności

Autor: Redakcja

13/03/2024

Ruda slaska zlodziej okradal market marzec 2024

Może Cię zainteresować:

Okradł market w Halembie na blisko 1000 zł, w końcu się doigrał. 37-letni rudzianin trafił do aresztu

Autor: Redakcja

08/03/2024

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon