Pensja była kiepska, więc postanowili dorobić. Dostawcy jedzenia w Rudzie Śląskiej - złodziejami

W poniedziałkową noc dyżurny policji w Rudzie Śląskiej przyjął zgłoszenie o włamaniu do samochodu. I to "na biegu", bo właściciel passata zaparkowanego przy ulicy Poloczka zauważył, jak dwóch mężczyzn dobiera się do jego auta.

Rozboj ruda slaksa

Do akcji skierowano patrole z komisariatów III i IV policji w Rudzie Śląskiej. Na miejscu policjanci zastali właściciela auta.

- Mundurowym przekazał informacje, że przed chwilą dwóch młodych mężczyzn włamało się do jego samochodu. Jeden został przez niego spłoszony, a drugi przestraszony zamknął się w firmowym samochodzie, którym przyjechali. Policjanci nakazali mężczyźnie siedzącemu w zaparkowanej obok passata toyocie wyjść. Mężczyzna najpierw próbował przekonać mundurowych, że nic nie zrobił, a schował się, bo przestraszył się mężczyzny, który do nich wyskoczył z budynku - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak z KMP w Rudzie Śląskiej.

Tłumaczenie jednak nie przekonało policjantów, a przeszukanie służbowego auta z firmy cateringowej, której pojazd, nota bene, niedawno był bohaterem policyjnej kroniki, wykazało - oprócz jedzenia dla klientów - opony z felgami, narzędzia i elektronarzędzia, pasy transportowe i radio skradzione z volkswagena. Przyciśnięty przez rudzkich funkcjonariuszy mężczyzna szybko zeznał prawdę. Jak powiedział, gdy przyjechali z dostawą, zauważyli passata kombi z "dobrem" w środku i postanowili sobie dorobić do kurierskiej pensji. Opisał też swojego kolegę. Zaczęły się poszukiwania. Dość krótkie, bo do patrolu podeszły dwie dziewczyny, które przestraszył, wyskakujący nagle z krzaków nieopodal, mężczyzna pasujący do rysopisu. Chwilę potem był już w rękach policji.

- Obaj włamywacze zostali zatrzymani. Firma musiała wysłać na miejsce zmienników, którzy odebrali firmowy samochód po policyjnych oględzinach i dalej rozwozili jedzenie klientom - dodaje Ciozak.

Kurierzy-złodzieje, mieszkańcy Bytomia i Radzionkowa w wieku 27 i 26 lat, spędzili noc w policyjnej celi. Usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem. Grozi im od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa jest rozwojowa, bo podczas przesłuchania przyznali się jeszcze do innego włamania do samochodu poza Rudą Śląską.

Ruda slaska ulica pluty

Może Cię zainteresować:

Ulica Pluty w Rudzie Śląskiej zyska nową nawierzchnię i kanalizację. Inwestycja otrzymała rządowe dofinansowanie

Autor: Redakcja

31/05/2024

Napad ruda slaska4

Może Cię zainteresować:

Zamówił dwie flaszki wódki, papierosy, po czym… wyjął broń. “Napad” na spożywczy Rudzie Śląskiej

Autor: Jacek Skorek

27/05/2024

Pozar bmw ruda slaska1

Może Cię zainteresować:

Spłonęło bmw w Rudzie Śląskiej Bykowinie. Wybuchła butla z acetylenem przewożona w bagażniku

Autor: Jacek Skorek

27/05/2024

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon