Modernizacja Wolności w Rudzie Śląskiej wchodzi w ostatni etap

Od ronda na Karmańskim aż za rondo przy Magazynowej - ulica Wolności w Rudzie Śląskiej już gotowa. Nowa nawierzchnia, przystanki, parkingi, chodniki - wszystko to wprowadziło nową jakość. Dla kierowców i pieszych. Teraz czeka nas ostatni etap prac. I znów nieco zmian w ruchu.

Już 4 września, w najbliższy poniedziałek, od godziny 10.00 - zostanie wprowadzony ostatni etap organizacji ruchu związany z pracami w rejonie Placu Chopina.

- Podczas tych prac ulica Bujoczka będzie drogą jednokierunkową w kierunku Zabrza, a wyjazd będzie odbywał się przez ul. Janasa. Jest to ostatni etap prac związanych z budową kanalizacji deszczowej oraz sanitarnej - informuje Łukasz Szałyga z Drogopolu. - Po zakończeniu tych robót, w okolicy połowy października, nawierzchnia ulicy Wolności będzie przebudowana na całym odcinku robót i dzięki temu wykonawca będzie mógł przystąpić do prac związanych z wykonaniem ostatnich warstw nawierzchni asfaltowych, tak aby na koniec listopada zakończyć większość prac i przywrócić w pełni ruchu pojazdów.
  • Od Karmańskiego do ronda przy Magazynowej praktycznie wszystko jest zrobione. Dojdą jeszcze tylko tablice informacyjne.
  • Z kolei wahadło, które obecnie zaczyna się przy ogródkach i kończy w okolicy muzeum - zniknie w najbliższy poniedziałek i zostanie przeniesione na odcinek Powstańców-Plac Chopina. Przeniesiony też będzie przystanek autobusowy na Janasa - kawałek dalej.
  • Już w najbliższy piątek ruszy asfaltowanie w "centrum", czyli w okolicach poczty. Wtedy też zniknie objazd przez Powstańców. Do poniedziałku ruch na Wolności będzie przywrócony na całej szerokości jezdni.
  • W piątek też kładzione będą ostatnie warstwy ścieralne przy Adrii i w okolicy dworca, potem zostaną prace brukarskie i wykończeniowe w okolicy Biedronki.

Jak zapewnia wykonawca - do końca września lub początku listopada - przez Rudę będzie już można jeździć normalnie, a cała Wolności zyska zupełnie nowy, nowoczesny wygląd.

Koniec prac na rondzie - tuż tuż

Może Cię zainteresować:

Opóźnienie na rondzie z powodu pogody

Autor: Jacek Skorek

26/06/2023

Wahadło na Wolności zostanie przesunięte na kolejny odcinek

Może Cię zainteresować:

Od poniedziałku zmiany w Rudzie. Kolejny etap prac na Wolności

Autor: Jacek Skorek

13/06/2023

Za miesiąc ruszą roboty na Karmańskim

Może Cię zainteresować:

Plac budowy przekazany, wkrótce roboty na Wolności

Autor: Jacek Skorek

10/08/2022

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon