Majtki chłonne, podpaski czy wkładki urologiczne – co wybrać?

Artykuły higieniczne stosowane przy nietrzymaniu moczu są dostępne w wielu różnych rodzajach. Dobrze jest wiedzieć, jak odpowiednio dobrać produkt do postaci dolegliwości, tak by zapewnić sobie optymalną ochronę i komfort, także psychiczny. Sprawdź, w jakich sytuacjach sprawdzą się majtki chłonne, a kiedy wystarczą podpaski i wkładki urologiczne.

Majtkichlonne pokor

Jakie środki chłonne wybrać na nietrzymanie moczu?

Pacjenci cierpiący na nietrzymanie moczu mają do wyboru szeroką gamę produktów ochronnych. Dostępne są wkładki urologiczne, specjalne podpaski na nietrzymanie moczu, majtki chłonne, pieluchomajtki i pampersy dla dorosłych. Wybór właściwego produktu uzależniony jest przede wszystkim od stopnia nasilenia dolegliwości. Nietrzymanie moczu może mieć stopień od bardzo lekkiego, poprzez lekki i średni, aż do bardzo ciężkiego, gdy dochodzi do mimowolnego całkowitego opróżnienia pęcherza. Na lekkie i kropelkowe nietrzymanie moczu wystarczą podpaski i wkładki urologiczne. Mają one różny stopień chłonności, co zaznaczone jest na opakowaniu. Wkładki urologiczne, podobnie jak majtki chłonne wiodących producentów takich jak TENA, dostępne są w wersji dla kobiet i dla mężczyzn. Majtki chłonne to odpowiednie zabezpieczenie przy średnim nasileniu nietrzymania moczu. Przy ciężkiej postaci tej dolegliwości należy sięgnąć po produkty z bardziej chłonnym wkładem, takie jak pieluchomajtki czy pieluchy dla dorosłych.

Właściwy rozmiar środków ochronnych na nietrzymanie moczu – jak go dopasować?

Produkty takie jak majtki chłonne czy pieluchomajtki należy właściwie dobrać pod względem rozmiaru. Zbyt małe mogą sprawiać dyskomfort i nie zabezpieczyć w pełni przed przeciekaniem, zaś zbyt duże mogą spowodować otarcia i także nie ochronią w 100 procentach przed zawilgoceniami, ponieważ wkład chłonny będzie się przemieszczać. Majtki chłonne i inne produkty TENA takie jak pieluchomajtki czy pampersy dla dorosłych dostępne są w rozmiarach od XS do XL. Najłatwiej jest dopasować rozmiar, mierząc obwód bioder osoby, dla której przeznaczony jest produkt.

Refundacja na majtki chłonne i inne artykuły higieniczne na nietrzymanie moczu

Warto wiedzieć, że możliwa jest refundacja na wszystkie artykuły ochronne stosowane przy nietrzymaniu moczu. By ją otrzymać, potrzeba minimum formalności – wystarczy poprosić lekarza o wystawienie zlecenia na refundację. Wniosek składany jest online, a system automatycznie dokonuje weryfikacji uprawnień pacjenta. Receptę można zrealizować w dowolnej aptece, która ma podpisaną umowę z NFZ. Dofinansowanie przysługuje także na środki chłonne renomowanych producentów, takie jak TENA, dlatego przy wyborze kierujmy się przede wszystkim jakością produktu. To ważne, ponieważ tego typu artykuły wykonane są z przyjaznych dla skóry materiałów, które pozwalają na cyrkulację powietrza. Mają też skuteczne zabezpieczenie przed powstawaniem przykrego zapachu, co korzystnie wpływa na samopoczucie psychiczne osoby borykającej się z nietrzymaniem moczu.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon