Gramy dla Eli - kolejny koncert charytatywny. W MCK w Nowym Bytomiu będzie się grało!

Nie macie planów na poniedziałkowy wieczór? Warto więc rozważyć koncert w nowobytomskim MCK. Dziś znów zapowiada się dobre granie, ponownie w charytatywnym celu - czyli pomocy dla Elżbiety Żurek, chorej na nowotwór rudzkiej nauczycielki z I LO.

Gramydlaeli

W poniedziałek, 20 września o godzinie 18., na deskach Miejskiego Centrum Kultury rozpocznie się charytatywny koncert z, można już powiedzieć cyklu "Gramy dla Eli". Będzie ciekawie i różnorodnie, bo na scenie zobaczymy i posłuchamy Silesian Hammond Group, Elżbietę Okupską oraz Annę Jaskółkę-Haśnik.

Silesian Hammond Group to ciekawy zespół, który wprawdzie klasyfikowany jest jako bluesowy, to w ich utworach słychać przeróżne nurty muzyczne. A do tego charakterystyczne brzmienie organów Hammonda. I oczywiście głos Joanny Reczyńskiej. Zespół jest laureatem Rawa Blues Festiwal 2019 i Blues Alive w czeskim Sumperku.

Zobaczcie teledysk i posłuchajcie.

Elżbiety Okupskiej chyba nie trzeba nikomu przedstawiać - aktorka teatralna i filmowa, od lat związana z Teatrem Rozrywki w Chorzowie. Nieustannie uwodzi publiczność wrodzonym talentem, urokiem i niskim, wibrującym uczuciami głosem. Wystąpi z autorskim recitalem przy akompaniamencie Ewy Zug.

Z kolei Anna Jaskółka-Haśnik, to absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach na wydziale wokalno-aktorskim, koncertuje z lokalnymi orkiestrami i zespołami.

Na koncert zapraszają Fundacja Aktywni My, Teatr Rozrywki i Miejskie Centrum Kultury w Rudzie Śląskiej. Wstęp jest bezpłatny. Oczywiście w trakcie koncertu można wesprzeć zbiórkę pieniędzy na leczenie Elżbiety Żurek wrzucając "cegiełkę" do puszki. Wsparcie można też kierować bezpośrednio poprzez stronę Się Pomaga - Walka Elżbiety. Na koncie jest już blisko 340 tysięcy złotych. Na terapię Car T-Cell, która jest jedyną nadzieją na uratowanie Eli potrzeba półtora miliona.

O walce Eli i organizowanych dla niej akcjach pisaliśmy między innymi w artykułach:

Pomaga innym, teraz sama potrzebuje pomocy

"Mickiewicz" w akcji. Pomoc dla Elżbiety Żurek zatacza coraz szersze kręgi

Licytacje dla Eli - Afterparty. Tysiące osób pomaga zebrać pieniądze na terapię Elżbiety Żurek

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Koncert Gramy dla Eli 1

Uczniowie i nauczyciele walczą o życie Elżbiety Żurek

Ela

Pomaga innym, teraz sama potrzebuje pomocy

Kosz3

Co to jest? Wentylator? Ozdoba? Sprawdziliśmy

Brakuje wolontariuszy - ktoś chętny do pomocy?

Pierwszy opróżniony, można wrzucać!

Wielki pien fryna

Śląska Lokacja Filmowa 2021 - Wielki Piec w Rudzie Śląskiej

Chorzow odpady komunalne

Od 1 czerwca odpady z miasta będzie odbierać nowa firma

Ulica Żeleńskiego, Ruda Śląska

Dziurawa ul. Żeleńskiego utrudnia życie