"Mickiewicz" w akcji. Pomoc dla Elżbiety Żurek zatacza coraz szersze kręgi

Uczniowie, absolwenci i nauczyciele I Liceum Ogólnokształcącego im. A Mickiewicza w Rudzie Śląskiej zorganizują dwie charytatywne imprezy, które pomogą zebrać fundusze na leczenie Elżbiety Żurek, nauczycielki z "Mickiewicza", działaczki społecznej i aktywistki. Ela zmaga się z nowotworem, a szansą na jej wyleczenie jest specjalistyczna terapia Car T-Cell. Niestety, nierefundowana. A kosztuje półtora miliona złotych.

Pierwsza z imprez - „Challenge dla Eli” odbędzie się już w najbliższą sobotę, 4 września, na szkolnym boisku przy I LO w Rudzie, z kolei druga - koncert „Gramy dla Eli” zaplanowany został na wtorek, 14 września, w Miejskim Centrum Kultury im. H. Bisty.

- Nasza szkolna społeczność bardzo przeżywa nieszczęście, jakie spotkało jedną z nauczycielek naszego liceum, dlatego postanowiliśmy coś dla niej zrobić – mówi Ewa Chromik, nauczycielka I Liceum Ogólnokształcącego im A. Mickiewicza w Rudzie Śląskiej i koordynatorka akcji. - Pojawiło się wiele pomysłów, które ostatecznie przerodziły się w akcję „Mickiewicz dla Eli”, w ramach której zorganizujemy dwie imprezy. „Challenge dla Eli” to festyn sportowy z zumbą, stepem i jogą. Natomiast koncert „Gramy dla Eli” jest wydarzeniem współtworzonym przez uczniów „Mickiewicza” i lokalnych artystów, którzy od razu zgodzili się na charytatywny występ i poparli nasze działania, za co im z serdecznie dziękujemy. Pomoc drugiemu człowiekowi jest niezwykle ważna, a dobro zawsze wraca do tych, którzy pomagają, dlatego zachęcam wszystkich do udziału w imprezach „Mickiewicza”.

Podczas „Challenge'u dla Eli”, który rozpocznie się o 10.30 na boisku przy I LO, będzie można poćwiczyć jogę, zumbę, a także step. Podczas festynu można liczyć także na udział w... treningu bokserskim. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych - będzie dmuchany zamek, zabawy z księżniczką czytającą bajki, malowanie twarzy oraz paznokci i zaplatanie warkoczyków. O wspólne spędzanie czasu zadbają też harcerze z XII Katowickiej Drużyny Wędrowników. Wstęp na festyn jest bezpłatny.

We wtorkowym koncercie w Miejskim Centrum Kultury, o godz. 18., wystąpią:

  • Grzegorz Poloczek,
  • Bożena i Mirosław Szołtysek,
  • Top Man,
  • Michał Gabor,
  • Zespół 7 niebo
  • solistki, czyli uczennice I LO - Natalia Siodłak, Wiktoria Skudlik, Marta Badura, Magdalena Daszkiewicz i Julia Skowron.

W przerwie koncertu - licytacje oraz sprzedaż wypieków przygotowanych przez uczniów i pączków zasponsorowanych przez piekarnię Jakubiec. Cegiełki na to wydarzenie można nabyć w sekretariacie I LO, podczas sobotniego festynu na szkolnym boisku, a także kontaktując się poprzez fanpage na Facebooku „Mickiewicz dla Eli”.

- Jesteśmy przekonani, że wspólnymi siłami, wraz z mieszkańcami naszego miasta, pomożemy pani Elżbiecie, która jest bardzo cenioną i lubianą nauczycielką oraz działaczką społeczną o ogromnym sercu – podkreśla Ewa Chromik. – Z pewnością nie udałoby nam się to bez naszej młodzieży, która jest wyjątkowa, bo niezwykle empatyczna i aktywna. Z tego też powodu z przyjemnością organizujemy w I LO różne inicjatywy. Tym razem cel jest dla nas szczególnie ważny. Myślę, że nasze działania w ramach akcji „Mickiewicz dla Eli” przyniosą wiele dobrego. Wszyscy czekamy na powrót naszej pani profesor do pełni sił.

Elżbieta Żurek, rudzianka, uczy informatyki w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Rudzie Śląskiej. Społeczniczka, działaczka miejska, której zaangażowanie w pomoc innym zostało docenione - otrzymała tytuł „Anioła Wolontariatu”. Choroba Eli objawiła się w marcu 2020 roku. Okazało się, że to chłoniak. Seria chemioterapii początkowo dawała efekty, jednak w marcu tego roku nastąpił nawrót choroby. Lekarze orzekli, że jedyną szansą jest specjalistyczna terapia Car T-cell, która prowadzona jest w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach, ale nie jest refundowana w Polsce. Koszt takiej terapii wynosi 1,5 mln zł. Na koncie zbiórki zorganizowanej na portalu siepomaga.pl jest już blisko 300 tysięcy złotych.

O zbiórce, licytacjach i akcji pomocy dla Elżbiety Żurek pisaliśmy obszernie w artykule Pomaga innym, teraz sama potrzebuje pomocy.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon