Licytacje dla Eli - Afterparty. Tysiące osób pomaga zebrać pieniądze na terapię Elżbiety Żurek

Dziś ruszyło "Afterparty" po zbiórce pieniędzy na leczenie Elżbiety Żurek, rudzkiej nauczycielki, działaczki społecznej i aktywistki. Przypomnijmy - na specjalistyczną terapię nowotworową Car T-Cell potrzebne jest półtora miliona złotych. Dotąd udało się zebrać już blisko 330 tysięcy. Ale akcje nie ustają i swoje "cegiełki" dorzucają ludzie z całej Polski. "Afterparty", to kolejna akcja z aukcjami. A właściwie ciąg dalszy niekończącej się akcji pomocy. Licytować można przeróżne ciekawostki oferowane przez firmy, stowarzyszenia, kluby oraz oczywiście samych mieszkańców.

After

Z wystawionych w pierwszej akcji ponad stu licytacji - 83 znalazły nabywców. Udało się z nich zebrać 4896 złotych. Ta kwota może się jeszcze zmienić, gdyż wielu zwycięzców wpłaca więcej niż wylicytowało. Wielu darczyńców wpłaca pieniądze również na oficjalną zbiórkę portalu Siepomaga.

Dziś uruchomiono tak zwane "Afterparty" - niejako dogrywkę, w której oferowane są przedmioty, które dotąd nie znalazły nabywców. Licytacji potrwa do środy, 15 września, do godziny 21. Obecnie najdroższym przedmiotem są okulary aviator marki Porche Desing. Ale licytacji ciągle przybywa. Są nawet ograniczone czasowo - jak chociażby na świeżo zebrane grzyby przez Garbielę Kuczkę (tylko do dziś, 13-go, do godziny 18), sporo rękodzieła, biżuterii hand-made, ubrań, książek, voucherów, miesiąc darmowych treningów w Academii Gorila, rodzinne wejściówki do Akuku, własnoręczne wypieki i wiele innych. Do akcji przyłączyło się wiele rudzkich firm - restauracji, szkół jazdy, paintballu. Ale dary napływają z całego kraju - jak mówią organizatorzy zbiórki - od morza, przez Mazury, stolicę, po góry.

O akcji pomocy dla Elżbiety Żurek pisaliśmy już w artykułach:

"Mickiewicz" w akcji. Pomoc dla Elżbiety Żurek zatacza coraz szersze kręgi oraz Pomaga innym, teraz sama potrzebuje pomocy.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon