Czym różnią się materace do spania?

Nie od dziś wiadomo, że sen ma ogromny wpływ na zdrowie ludzkiego organizmu. Z jednej strony regeneruje układ nerwowy, zapewniając optymalną pracę neuroprzekaźników. Z drugiej zaś strony, zdecydowanie poprawia funkcje poznawcze i samopoczucie. Nic więc dziwnego, że wiele osób przykłada ogromną wagę do dobrego snu. Oczywiście odpowiednia dawka snu to klucz do sukcesu. Niemniej, równie ważne są odpowiednie materace, które zapewniają właściwy komfort snu, jak i wypoczynku. I tu rodzi się pytanie, jak znaleźć swój ideał? To proste, wybierając odpowiedni rodzaj materaca.

O czym należy pamiętać wybierając materac?

Dobre pytanie. Osoby, które od dłuższego czasu mają ogromny problem z zasypianiem poszukują idealnego materaca, który zapewni im dobry sen. Oczywiście wyboru nie ułatwia szeroki wachlarz rozwiązań, dostępnych w sklepach. Zatem na co warto zwrócić uwagę, wybierając materac? Cóż, w pierwszej kolejności należy sprawdzić indywidualne właściwości oraz parametry. Dlaczego to tak, ważne informacje? Cóż, każdy człowiek jest inny. Co za tym idzie, jednym będzie odpowiadał odpoczynek na materacu piankowym, zaś innym na materacu sprężynowym. Naturalnie nasuwa się pytanie, czym się różnią? Szczegóły poniżej.

O materacach piankowych słów kilka…

Materace piankowe cieszą cię ogromnym zainteresowaniem. Dlaczego? Do ich produkcji wykorzystuje się pianki termoelastyczne najwyższej jakości. Co za tym idzie, to właśnie one odpowiadają na temperaturę ludzkiego organizmu. W efekcie materace piankowe mogą dostosować swoją powierzchnię do wagi i sylwetki jego właściciela, a nawet przyjmowanych pozycji w trakcie snu. Co więcej, modele piankowe zwykle posiadają lateksową warstwę. Okazuje się, że lateks wpływa na jakość snu, ale również dzięki właściwościom antyalergicznym oraz antybakteryjnym zapewnia optymalną higienę podczas wypoczynku. Z kolei nadmiar wilgoci reguluje optymalna wentylacja. Warto podkreślić, że materace piankowe posiadają kilka warstw z różnych rodzajów pianek. Ich większa ilość, przekłada się na jakość snu.

Materac sprężynowy? Dlaczego nie!

Kolejnym rodzajem popularnych materacy są modele sprężynowe. Spore grono osób decyduje się na zakup materaca sprężynowego kieszeniowego, ponieważ każda pojedyncza sprężyna znajduje się w osobnej przegrodzie. W efekcie właściciele materaca sprężynowego mogą liczyć na komfortową powierzchnię do spania, dostosowaną do ich wagi i przyjmowanych pozycji w trakcie snu. Równie dużą popularnością cieszą się materace sprężynowe bonelowe i to nie ze względu na doskonałą konstrukcję wykonania, a niższą cenę. Sprężyny zastosowane w modelach bonelowych, reagują na ludzkie ciało w sposób zintegrowany. Tym samym powierzchnia tych materacy, nie jest w stanie dostosować się do wagi, sylwetki czy pozycji jego użytkowników. Warto pamiętać, że dobry sen ma ogromny wpływ na zdrowie ludzkiego organizmu. Zatem wybierając materac, warto dostosować jego parametry do indywidualnych potrzeb, aby spało i wypoczywało się znacznie lepiej.

Komfortowy i zdrowy sen, czyli wybór materaca ma znaczenie!
Salon Dr Materac w Katowicach zaprasza!
WWW | FACEBOOK | INSTAGRAM | YOUTUBE
Park aranżacji wnętrz Home Concept Design Park
al. Walentego Roździeńskiego 191
40-314 Katowice
Tel.: 575 222 570
e-mail: katowice@drmaterac.pl
Pn-Pt: 10-19
Sobota: 10-18

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon