Bałtycka w Rudzie Śląskiej zmieniła się z gruntówki w "normalną" drogę. Mieszkańcy zadowoleni?

Ulica Bałtycka w Kochłowicach, choć prowadzi do wielu domów, była do niedawna drogą gruntową. I doczekała się modernizacji. Choć może nie do końca na wniosek mieszkańców. Nie czarujmy się - miasto drogę zmodernizowało nie po to, by wprowadzić ich w XXI wiek, ale po to, by była elegancką drogą dojazdową do terenów inwestycyjnych po byłej kopalni Polska-Wirek.

Któż nie marzy o tym, by mieć nową asfaltówkę pod domem? Zwłaszcza, jeśli do tej pory była droga gruntowa. A że całą dobę będą tu jeździć tiry? Coś za coś... Ale sukces jest.

Oddana do użytku w miniony wtorek nowa Bałtycka w Kochłowicach została przebudowana na odcinku od Radoszowskiej do Długiej. Droga ma nową nawierzchnię, ścieżkę rowerową i chodnik. W sumie 800 metrów trasy za blisko 20 milionów złotych.

- Ulica Bałtycka – kiedyś droga gruntowa - po przebudowie zyskała strategiczne znaczenie dla tej części miasta. Dzięki jej modernizacji powstał bowiem dojazd do terenów inwestycyjnych po byłej kopalni Polska-Wirek – zaznaczył prezydent Michał Pierończyk.

Nikt nie ukrywa, że choć ten cichy zakątek blisko granicy z Chorzowem przestanie być cichy, inwestycja była ważna. Na otarcie łez - mieszkańcom zrobiono też asfaltowe dojazdy do posesji. A że bezpośrednio z Bałtycką sąsiadują tylko trzy - dyskusja była zbędna.

- Przebudowa ulicy Bałtyckiej, to jeden z elementów porozumienia w sprawie zagospodarowania pokopalnianych nieruchomości, które miasto w 2021 roku podpisało ze Spółką Restrukturyzacji Kopalń oraz Katowicką Specjalną Strefą Ekonomiczną. Jego celem ma być aktywizacja gospodarcza nieruchomości inwestycyjnych po kopalni "Polska-Wirek", w pobliżu autostrady A4. W ten sposób zostały stworzone warunki do powstawania nowych miejsc pracy, które mogą częściowo zniwelować negatywne skutki społeczne i gospodarcze przemian w branży energetycznej - podaje magistrat.

Przebudowa drogi kosztowała blisko 20 milionów, z czego 15,2 miliona złotych udało się pozyskać w ramach dofinansowania z Programu Inwestycji Strategicznych.

Cicha i spokojna Bałtycka zamieni się w plac budowy

Może Cię zainteresować:

Spokojny zakątek zamieni się w plac budowy. Ale wreszcie będzie droga

Autor: Jacek Skorek

14/07/2022

Za jazdę nieodśnieżonym autem grożą wysokie mandaty i punkty karne

Może Cię zainteresować:

Pamiętajcie o odśnieżeniu auta przed jazdą! Grożą wysokie mandaty i punkty karne

Autor: Jacek Skorek

27/11/2023

Jaką zmianę w opłatach szykują nam urzędnicy?

Może Cię zainteresować:

Zmiany w opłatach śmieciowych w Rudzie Śląskiej! Będzie liczone od metrażu

Autor: Jacek Skorek

21/11/2023

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon