44-latka z Rudy Śląskiej oszukiwała na sklepowych metkach. Będzie mieć kłopoty

Kolejny przypadek metkowego oszustwa w Rudzie Śląskiej. I znów w Biedronce na Górnośląskiej w Bykowinie. Tym razem w oko ochrony wpadła 44-letnia kobieta, która chciała zaoszczędzić podczas robienia zakupów i przeklejała metki z tańszych produktów.

Biedronka
Biedronka zakupy

Podobną wpadkę zaliczyła w połowie stycznia, w tym samym sklepie, 54-latka z Rudy Śląskiej. Tamta wprawdzie to notorycznie i udowodniono jej siedem oszustw. Przyłapana w poniedziałek 44-latka spróbowała po raz pierwszy. I od razu zaliczyła "wtopę".

- Pracownicy ochrony jednego ze sklepów przy ulicy Górnośląskiej, powiadomili rudzką Policję o ujęciu "sprytnej klientki". Oszustka została zatrzymana przez dzielnicowych z trójki i doprowadzona do kochłowickiego komisariatu. Jak się okazało 44-latka próbowała dokonać zakupu towarów zmniejszając ich cenę o zaledwie 16 złotych. Kobieta sądziła, że zdoła przejść przez kasę samoobsługową z "przemetkowanym" towarem o zaniżonej wartości - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak z KMP w Rudzie Śląskiej.

Za oszustwo grozi jej kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8. Za 16 złotych... Dlaczego? Zwykła kradzież sklepowa jest wykroczeniem. Grozi za nią areszt od 5 do 30 dni, ograniczenie wolności albo grzywna. Za to oszustwo jest przestępstwem i tu sankcje są dużo poważniejsze...

Zdj pogladowe poscig ruda slaska

Może Cię zainteresować:

Nocny pościg na ulicach Rudy Śląskiej. Pijana 19-latka kierowała samochodem mając 1,5 promila

Autor: Redakcja

13/02/2024

Kto dziś ma czas na sprzątanie sieni? Można zlecić...

Może Cię zainteresować:

Masz dość sprzątania klatki schodowej? Rudzka Spółdzielnia Mieszkaniowa daje rozwiązanie

Autor: Jacek Skorek

22/01/2024

Kamery na skrzyżowaniu w Czarnym Lesie będą czyhać na kierowców wjeżdżających na czerwonym

Może Cię zainteresować:

"Red light" na skrzyżowaniu w Rudzie Śląskiej Czarnym Lesie. Działa czy nie? Rozwiewamy wątpliwości

Autor: Jacek Skorek

19/12/2023

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon