Nocny pościg na ulicach Rudy Śląskiej. Pijana 19-latka kierowała samochodem mając 1,5 promila

Nocny pościg na ulicach Rudy Śląskiej. Patrol rudzkiej drogówki ruszył za kierującą osobowym renault, gdy ta zamiast zatrzymać się do kontroli, na widok policjantów zaczęła uciekać. Po zatrzymaniu okazało się, że 19-latka kierowała pojazdem mając ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Policja
Zdj pogladowe poscig ruda slaska

Nocny pościg w Rudzie Śląskiej

W noc z soboty na niedzielę 11 lutego 2024 r. przy ul. Asfaltowej patrol rudzkiej drogówki próbował zatrzymać do kontroli kierowcę osobowego renaulta. Kierująca pojazdem na widok policjantów nie zatrzymała się, ale przyspieszyła i zaczęła uciekać. Policjanci ruszyli za nią w pościg. Kobieta zlekceważyła jednak sygnały świetlne oraz dźwiękowe. Jak relacjonują funkcjonariusze, uciekinierka nie odjechała jednak daleko i udało się ją zatrzymać w bezpieczny sposób.

Uciekinierką pijana 19-latka

Jak się okazało, kierująca samochodem 19-letnia mieszkanka Rudy Śląskiej była pijana. Przeprowadzone badanie trzeźwości wykazało, że miała ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Młoda rudzianka, która niedawno rozpoczęła swoją karierę kierowcy, usłyszy zarzut niezatrzymania się do kontroli drogowej i kierowania w stanie nietrzeźwości, za co grozi jej do 5 lat więzienia i zakaz prowadzenia pojazdów.

- Już od kilku lat obowiązują przepisy, które zakładają, że osoba która nie wykona polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego do kontroli drogowej, wydanego przez policjanta (lub inną osobę uprawnioną do kontroli) przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, popełnia przestępstwo. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat - przypomina asp. szt. Arkadiusz Ciozak, oficer prasowy rudzkiej policji.
Zarzuty ruda śląska

Może Cię zainteresować:

18 zarzutów kradzieży z włamaniem dla 18-latka z Rudy Śląskiej

Autor: Jacek Skorek

09/02/2024

Zabojstwo sosnowiec 11 lutego 2024

Może Cię zainteresować:

Zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem w Sosnowcu-Środuli. Zadźgano starsze małżeństwo. Podejrzany 32-latek zatrzymany

Autor: Redakcja

12/02/2024

Interwencja w pustostanie w Tychach, 10.02.2023

Może Cię zainteresować:

Tychy: nastolatek z 3,3 (!) promila „bawił się” z kolegą w squatting

Autor: Redakcja

12/02/2024

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon