Zmiany w rozkładach komunikacji miejskiej w okresie świąt. Uważajcie też na zmianę czasu na letni

Zarząd Transportu Metropolitalnego zachęca pasażerów do tego, aby w najbliższych dniach przed wyjściem z domu na przystanek sprawdzać rozkłady jazdy w Internecie, zapoznać się ze specjalnie przygotowanymi komunikatami lub zadzwonić na infolinię. Ma to związek ze zbliżającymi się świętami oraz z zaplanowaną na najbliższy weekend zmianą czasu.

Komunikacja miejska zmiany rozkladow

W okresie Świąt Wielkanocnych w komunikacji miejskiej zostaną wprowadzone zmiany. Pierwsze z nich wejdą w życie już w dziś, 28 marca. Najwięcej będzie obowiązywać od niedzieli. Warto zwrócić także uwagę, że w tym roku z okresem świątecznym zbiega się zmiana czasu z zimowego na letni. Nastąpi to w nocy z 30 na 31 marca, co oznacza, że osoby planujące w tym czasie podróże autobusami, również powinny zapoznać się z informacjami na temat funkcjonowania komunikacji miejskiej.

28 i 29 marca oraz 2 kwietnia

W szkołach obowiązuje wiosenna przerwa świąteczna, w związku z tym na tych liniach, na których występuje podział roboczych rozkładów jazdy na podtypy, należy sugerować się rozkładami ważnymi w dni robocze nieszkolne lub niewakacyjne. W zdecydowanej większości przypadków, takie podziały jednak nie występują, co oznacza, że obowiązują zwykle rozkłady jazdy ważne na dni robocze.

W sobotę jak w soboty, w niedzielę jak w niedziele i święta, ale z wyjątkami

Na większości linii w Wielką Sobotę (30 marca) oraz w Niedzielę Wielkanocną (31 marca) obowiązywać będą kolejno rozkłady jazdy na soboty (niewakacyjne) oraz na niedziele i święta (niewakacyjne). Wyjątkiem zostanie objętych w sumie około 100 linii autobusowych i tramwajowych.

– Będzie to oznaczać albo wcześniejsze zakończenie kursowania autobusów, albo pomijanie przystanków zlokalizowanych w pobliżu centrów handlowych. Niektóre z linii zostaną zawieszone - to dotyczy linii tramwajowej 23 oraz 25 linii autobusowych – mówi Michał Wawrzaszek, rzecznik prasowy ZTM.

W Poniedziałek Wielkanocny - jak w niedziele i święta

W Poniedziałek Wielkanocny (1 kwietnia), podobnie jak w Niedzielę Wielkanocną, również obowiązywać będą rozkłady jazdy ważne na niedziele i święta oraz wyjątki od tej reguły, które oznaczają zawieszenie niektórych linii lub obowiązywanie rozkładów jazdy oznaczonych jako Święta Szczególne.

W czasie Świąt zmiana czasu na letni

Zmiana czasu z zimowego na letni w noc z soboty na niedzielę oznacza, że na niektórych liniach będą obowiązywać specjalne rozkłady jazdy. Sytuacja ta dotyczy 5 linii tramwajowych oraz 35 autobusowych.

– W praktyce oznacza to, że kursy rozpoczynające się pomiędzy godziną 2 a 3 nie zostaną zrealizowane lub ich rozpoczęcie zostanie przesunięte na przed godziną 2 – wyjaśnia Wawrzaszek.

TU ZNAJDZIECIE INFORMACJE O ZMIANACH W KURSOWANIU. Sprawdźcie, bo dotyczą też linii w Rudzie Śląskiej.

źródło: ZTM

Ogrodek przedszkolny ruda slaska

Może Cię zainteresować:

Głosujcie na rudzkie przedszkole! Nagrodą w konkursie jest ogródek warzywny

Autor: Jacek Skorek

28/03/2024

Wizualizacje rynek 7

Może Cię zainteresować:

Dokumentacja gotowa. Jak zmieni się rynek w Rudzie Śląskiej?

Autor: Jacek Skorek

27/03/2024

Przystań Kochłowice Ruda Śląska

Może Cię zainteresować:

Przystań Kochłowice - kiedyś idealne miejsce na relaks na łonie natury. Jak wygląda dziś?

Autor: Jacek Skorek

22/03/2024

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon