Głosujcie na rudzkie przedszkole! Nagrodą w konkursie jest ogródek warzywny

Miejskie Przedszkole nr 40 w Rudzie Śląskiej bierze udział w ogólnopolskim konkursie "Ogródki ze smakiem". Główną nagrodą jest przedszkolny ogródek, gdzie maluchy mogą zdobyć wiedzę i umiejętności ogrodnicze. I co najlepsze - wygrywa to przedszkole, które zbierze największą liczbę głosów. A naszemu do lidera brakuje tylko kilkanaście głosów. W waszych rękach więc przedszkolny ogródek!

Ogródek przyprzedszkolny, który można wygrać w konkursie "Ogródki ze smakiem", to miejsce gdzie bąble uczą się wysiewania i sadzenia roślin, dbania o nie, zbierania plonów, kompostowania oraz innych sezonowych prac.

- Ogródek ułatwia zrozumienie, jak funkcjonuje przyroda i pozwala doświadczyć radości z obcowania z nią. Poczucie łączności z naturą, świadomości naszej zależności od niej, uwrażliwia na kwestie dotyczące dbania o środowisko naturalne. Aby założyć przedszkolny ogródek warzywno-owocowy, nie trzeba dysponować dużym areałem. Na początek nawet lepiej, gdy ogródek jest niewielki. Zbyt dużo pracy związanej z opieką nad uprawami może zniechęcić nie tylko maluchy, ale i pomagających im dorosłych. W przypadku ogródka-nagrody w konkursie "Ogródki ze smakiem", pod uprawy przeznaczyłam 20m2 przestrzeni trawnika. Ogródek zaprojektowany jest w skrzyniach drewnianych, aby dzieci miały łatwy dostęp do warzyw, owoców i ziół - mówi projektantka ogródka, Jagoda Valkov.

Dodaje też, że ogródek w skrzyniach jest wygodny, funkcjonalny i łatwo zapanować nad pielęgnacją roślin.

- Jest otoczony ogrodzeniem, umieściłam w nim elementy małej architektury, takie jak ławeczki czy miniszklarnię. Elementy małej architektury jak ogrodzenie, donice, miniszklarnia są wykonane z drewna, naturalnego materiału budowlanego, który jest całkowicie nieszkodliwy dla środowiska oraz idealnie komponuje się z zielenią. W ogrodzie dodatkowym atutem są hotele dla owadów. Zapewniają schronienie różnym gatunkom owadów i umożliwiają im budowanie gniazd - dodaje.

Miejskie Przedszkole nr 40 im. Marii Kownackiej bierze udział w tym ogólnopolskim konkursie i obecnie jest na drugiej pozycji z niewielką stratą do lidera. Głosowanie trwa do 11 kwietnia, jest darmowe. Każdy może oddać jeden głos dziennie. Damy radę zafundować maluchom z Rudy takie cudo?

TU ZNAJDZIECIE LINK DO GŁOSOWANIA

Wizualizacje rynek 7

Może Cię zainteresować:

Dokumentacja gotowa. Jak zmieni się rynek w Rudzie Śląskiej?

Autor: Jacek Skorek

27/03/2024

Przystań Kochłowice Ruda Śląska

Może Cię zainteresować:

Przystań Kochłowice - kiedyś idealne miejsce na relaks na łonie natury. Jak wygląda dziś?

Autor: Jacek Skorek

22/03/2024

Park handlowy ruda slaska 3

Może Cię zainteresować:

Co powstanie obok Castoramy w Rudzie Śląskiej? Nowy park handlowy

Autor: Jacek Skorek

18/03/2024

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon