Żeleńskiego w Rudzie Śląskiej gotowa. Na tę modernizację mieszkańcy czekali latami

Nowa jezdnia, chodniki, kanalizacja i - klasycznie - nowe oświetlenie. Do niedawna jeszcze gruntówka - ulica Władysława Żeleńskiego w Rudzie Śląskiej nareszcie wygląda jak należy.

Ulica Żeleńskiego w Rudzie miała przejść metamorfozę już w 2021 roku.

Łącznik między Janasa a Starowiejską, to około 150 metrów gruntowej wtedy trasy, pełnej dziur powstałych wskutek opadów atmosferycznych, które mieszkańcy doraźnie łatali wysypując popiół czy kamienie. Mimo obietnic - remont nie doszedł do skutku. Unimożliwiło to oczekiwanie na modernizację Janasa. Wreszcie jednak mieszkańcy się doczekali. Z początkiem roku remont ruszył.

- Zakończyliśmy kompleksową przebudowę ul. Władysława Żeleńskiego w dzielnicy Ruda. W ramach zadania wybudowana została kanalizacja deszczowa i sanitarna, powstało nowe oświetlenie uliczne oraz nowa jezdnia z kostki betonowej. Koszt robót wyniósł ponad 800 tysięcy złotych - informuje prezydent miasta, Michał Pierończyk.

W tegorocznym budżecie miasta na inwestycje drogowe przeznaczono ponad 158 milionów złotych - w tym na modernizację dróg gruntowych. W minionym tygodniu ruszyły kolejne - przebudowy ulic Siewnej w Kochłowicach oraz Noblistów Śląskich w Bielszowicach. Gdzie jeszcze mamy w Rudzie Śląskiej gruntowe drogi?

Żeleńskiego wkrótce przejdzie metamorfozę

Może Cię zainteresować:

Ulica Żeleńskiego w Rudzie wreszcie przestanie być "gruntówką". W lutym ruszy modernizacja!

Autor: Jacek Skorek

27/01/2023

Zelenskiego2

Może Cię zainteresować:

Droga gruntowa w środku Rudy? Będzie remont.

Autor: Rudzianin

01/03/2021

Ulica Żeleńskiego, Ruda Śląska

Może Cię zainteresować:

Ruda Śląska. Dziurawa ulica Żeleńskiego utrudnia życie mieszkańcom

Autor: Katarzyna Piechowicz

10/05/2021

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon