Ruda Śląska. Dziurawa ulica Żeleńskiego utrudnia życie mieszkańcom

Rodziny zamieszkujące ulicę Żeleńskiego w Rudzie Śląskiej zabierają głos, bo walczą o utwardzenie drogi, która jest dziurawa, a przy deszczu staje się błotnista.

Jakiś czas temu informowaliśmy o wstrzymaniu 2 mln dotacji dla miasta w związku z głosowaniem radnych, którzy zdecydowali przeznaczyć część kwoty na utwardzenie ul. Żeleńskiego w dzielnicy Ruda.

Interes 10 właścicieli nieruchomości blokuje 2 mln dotacji dla miasta

Tym razem postanowiliśmy przyjrzeć się sprawie od strony mieszkańców tej ulicy.

Sprawa ulicy Żeleńskiego. Mieszkańcy się skarżą

Przy ulicy Żeleńskiego w dzielnicy Ruda znajduje się 10 nieruchomości, w tym 6 nieruchomości zabudowanych.

Przy niespełna 100-metrowej ulicy zlokalizowane są firmy, natomiast przy jej końcu mieszka ok. 5 rodzin, które od wielu lat interweniują w sprawie utwardzenia ulicy.

- Kiedy pada deszcz, robi się dużo błota, nie da się normalnie przejść z samochodu do domu. Prócz tego droga jest dziurawa. Mieszkają tu też osoby starsze, to im utrudnia codzienne funkcjonowanie - mówi jedna z mieszkanek

Sprawa ulicy Żeleńskiego jest kością niezgody pomiędzy władzami miasta i wciąż nie jest rozstrzygnięta. W kwietniu 2021 r. podczas ostatniej sesji Rady Miasta ponownie został przedstawiony projekt uchwały w sprawie dokapitalizowania MPGM o kolejny 1 mln zł. Jednak uchwała ponownie nie przeszła.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon