Ulica Żeleńskiego w Rudzie wreszcie przestanie być "gruntówką". W lutym ruszy modernizacja!

O remoncie, a właściwie zmianie nawierzchni tej "ulicy" - Żeleńskiego w Rudzie - z gruntowej na "twardą", mowa była już blisko dwa lata temu. Wtedy - na przełomie lutego i marca 2021 roku padła obietnica, że na sto procent jej przebudowa ruszy jeszcze w 2021 r.

Ulica Żeleńskiego, łącznik między Janasa a Starowiejską, to około 150 metrów gruntowej trasy. Pełnej dziur powstałych wskutek opadów atmosferycznych, które mieszkańcy doraźnie łatają wysypując popiół czy kamienie. Ale to syzyfowa praca. Jej mieszkańcy od lat proszą o wejście w XXI wiek. Obietnice już były - w 2021 roku. Ale remont nie doszedł do skutku.

- Nie mogliśmy rozpocząć remontu tej ulicy, póki nie ruszy inwestycja na Janasa. Wiązało się to z połączeniem kanalizacji deszczowej i pozostałej infrastruktury - powiedział ówczesny wiceprezydent, Krzysztof Mejer.

Wiele lat oczekiwań i nadziei na modernizację tej drogi wreszcie mają spodziewany finał. W ramach zadania wybudowana zostanie kanalizacja deszczowa i sanitarna, oświetlenie uliczne oraz nowa jezdnia z kostki betonowej. Koszt robót wyniesie ponad 800 tys. zł, a całość ma być gotowa do połowy września.

To kolejna inwestycja drogowa w dzielnicy Ruda. Przebudowa ulicy Wolności oraz prowadzona w ramach tego zadania przebudowa kanalizacji przy ul. Starowiejskiej, przebudowa ul. Janasa - na pewno są uciążliwe, ale dadzą długo oczekiwany efekt.

Prace przy przebudowie ul. Żeleńskiego nie powinny wpłynąć znacząco na organizację ruchu w tej części miasta. Oczywiście będą w jej trakcie utrudnienia dla mieszkańców posesji przy tej ulicy. Potrwają od lutego do połowy września. Zakres prac obejmie budowę kanalizacji deszczowej i sanitarnej oraz oświetlenia ulicznego. Wykonana zostanie też nowa jezdnia z kostki betonowej. Koszt robót budowalnych wyniesie ponad 800 tysięcy złotych.

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon

czytaj więcej:

Żeleńskiego - tak było do niedawna

Żeleńskiego gotowa. Mieszkańcy czekali na to latami

Nowy odcinke N-S wkrótce będzie dostępny dla kierowców

Jutro otwarcie kolejnego odcinka Trasy N-S

"Cywilizacja" wkrótce zawita w ten zakątek Rudy Śląskiej

Modernizacja dróg gruntowych za blisko 3,7 miliona złotych

N-S z lotu ptaka

Trasa N-S z lotu ptaka. Zobaczcie film Mariusza Boronia

Nowa nawierzchnia i chodniki przy Janasa

Modernizacja Janasa ukończona. Ruda nowocześnieje

Niedurnego wkrótce będzie zakorkowana

Nie skończyli Czarnoleśnej, zaczną Niedurnego

Ulica Żeleńskiego, Ruda Śląska

Dziurawa ul. Żeleńskiego utrudnia życie