Zafundowała sobie niezły prezent na święta...

Rudzcy policjanci zatrzymali do kontroli fiata punto, którym poruszała się 24-letnia mieszkanka Mikołowa. Okazało się, że nie powinna nim jechać. Z dwóch powodów...

Policja Ruda Śląska
Mikołowianka dostała 3000 złotych mandatu

Na ulicy Poli Gojawiczyńskiej w Halembie policjanci z "piątki" zatrzymali do kontroli fiata punto. Po sprawdzeniu dokumentów oraz pojazdu okazało się, że właścicielka "zapomniała" o obowiązkowym badaniu technicznym, a auto jest niesprawne technicznie. O za to już, według nowych przepisów, grozi mandat w wysokości do 3000 złotych. I taki, maksymalny, dostała. Ale na tym się nie skończyło.

- Po sprawdzeniu w bazie danych 24-latki z Mikołowa wyszło na jaw, że ma ona zasądzony zakaz prowadzenia pojazdów - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak z rudzkiej policji.

Samochód został zabezpieczony, a podwójnie zapominalska mikołowianka odpowie dodatkowo za przestępstwo, czyli złamanie sądowego zakazu. Zgodnie z art. 244 kk – osoba, która nie stosuje się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. I naraża się na kolejny wyrok - zakaz wsiadania za kółko na czas od 1 roku do nawet 15 lat.

Choć historia zna już przypadki jeżdżenia z sądowym zakazem. Lub dwoma...

Kierowcy mają za nic zakazy sądowe prowadzenia pojazdów...

Może Cię zainteresować:

Zakaz prowadzenia? I co z tego?

Autor: Jacek Skorek

07/11/2022

Driver 3978839 1920

Może Cię zainteresować:

Miał dożywotni zakaz kierowania autem, a wsiadł za kierownicę. Teraz grozi mu 5 lat więzienia

Autor: Rudzianin

24/04/2021

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon