Miał dożywotni zakaz kierowania autem, a wsiadł za kierownicę. Teraz grozi mu 5 lat więzienia

Wyjątkową bezmyślnością wykazał się 34-letni kierowca z Rudy Śląskiej, którego policjanci zatrzymali w jego rodzinnym mieście. Wsiadł za kółko mimo tego, że wcześniej sąd orzekł wobec niego dożywotni zakaz kierowania pojazdami.

Driver 3978839 1920

Rudzcy policjanci zatrzymali kolejnego kierowcę, który pomimo dożywotniemu sądowego zakazu, nałożonego na niego przez sąd, kierował samochodem. Za niestosowanie się do tego zakazu grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności. O jego dalszym losie zadecyduje wkrótce sąd.

W czwartkowy wieczór (22 kwietnia 2021 r.) na ulicy 1 Maja, biegnącej z Halemby do dzielnicy Wirek w Rudzie Śląskiej, policjanci z rudzkiej drogówki w trakcie rutynowej kontroli drogowej odkryli, że rudzianin, który kierował peugeotem, nie powinien w ogóle wsiadać za kółko. W trakcie kontroli dokumentów okazało się, że 34-letni kierujący ma dożywotni sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Teraz śledczy z Komisariatu V przedstawią mu zarzuty popełnienia przestępstwa, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd. Kodeks karny przewiduje za tego typu przestępstwo do pięciu lat pozbawienia wolności.

Wcześniej pisaliśmy o podobnych sprawach:

Policyjny pościg za przestępcą w Rudzie Śląskiej. Strzały w Bykowinie. 36-latek nie żyje

Miał 2,7 promila alkoholu we krwi i prowadził auto. Doniósł na niego inny kierowca

Fot. Pixabay

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon