Z promilami za kierownicą i nie tylko. W Rudzie Śląskiej dwoje kierowców wydmuchało wynik 1,5

Po półtora promila mieli zatrzymani w poniedziałek kierowcy na drogach w Rudzie Śląskiej. I to kierowcy obojga płci, bo jak się okazało - ta nie przeszkadza wypić i wsiąść za kierownicę... ciężarówki.

Jacek Skorek
Półtora promila miała kierująca iveco kobieta

W poniedziałkowy poranek, tuż po godzinie 9. na Halembskiej, patrol zatrzymał do kontroli dostawcze iveco. Za jego kierownicą - 57-letnia zabrzanka. Wydmuchała półtora promila.

Przed 1. po południu kolejny pijany kierowca. Tym razem 45-latkowi jadącemu oplem corsą na drodze stanął fiat panda. Skończyło się na szczęście na niegroźnej kolizji, ale patrol sprawdził trzeźwość sprawcy. Znów 1,5 promila.

Poniedziałek na drogach obfitował zresztą w kolizje. Już o 5.11 na Oświęcimskiej doszło do potrącenia pieszej. Chwilę później, gdy policjanci zabezpieczali miejsce zdarzenia - pojawili się "apacze". Chwila nieuwagi i kierowca toyoty yaris uderzył w tył focusa. O 7.10 na Energetyków kierujący nieznanym pojazdem uszkodził zaparkowane tam kia i suzuki, po czym uciekł.

Ciekawy przypadek był też na stawie w Goduli. Mieszkańcy zauważyli na lodzie mężczyznę. Powiadomili więc służby. Okazało się, że podlodowy wędkarz był... poszukiwanym mieszkańcem Świętochłowic. 67-latek "wykupił" się z więzienia, gdyż za unikanie zapłacenia grzywny czekały na niego... 4 dni odsiadki. 200 złotych pozwoliło uniknąć przytulnej celi.

Za znęcanie się obu mężczyznom grozi do 8 lat więzienia

Może Cię zainteresować:

Znęcali się nad swoimi partnerkami. Dwaj oprawcy z Rudy Śląskiej zatrzymani

Autor: Jacek Skorek

23/01/2024

Kto dziś ma czas na sprzątanie sieni? Można zlecić...

Może Cię zainteresować:

Masz dość sprzątania klatki schodowej? Rudzka Spółdzielnia Mieszkaniowa daje rozwiązanie

Autor: Jacek Skorek

22/01/2024

Szyb Franciszek odzyska blask

Może Cię zainteresować:

Na terenie Szybu Franciszek w Rudzie Śląskiej powstanie Lokalne Centrum Tradycji i... mieszkania

Autor: Jacek Skorek

16/01/2024

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon