Wzięła torebkę jak własną. Gliwiczance grozi do 3 lat

Pod koniec sierpnia na policję w Rudzie Śląskiej zgłosiła się Ukrainka. Jechała pociągiem i zostawiła w nim torebkę. Niestety, torebka zniknęła. Rudzcy kryminalni sprawdzili monitoring i szybko ustalili, kto ją zabrał.

pixabay.com
Za przywłaszczenie torebki kobiecie grozi do 3 lat więzienia

Do rudzkich mundurowych zgłosiła się zrozpaczona obywatelka Ukrainy. Zeznała, że jechała pociągiem i wysiadając w naszym mieście - zapomniała zabrać z siedzenia torebkę. Z dość konkretną zawartością - były tam markowe słuchawki, karty płatnicze i prawie 3 tysiące złotych. Kryminalni zabezpieczyli monitoring i... sprawca się znalazł.

- Na jednym z nagrań widać, jak kobieta wysiada na dworcu w Rudzie Śląskiej, zapominając o torebce. Nikt nie zainteresował się pozostawioną torebką do czasu, gdy w wagonie pojawiła się kobieta z firmy sprzątającej. Przykryła workiem torebkę, a następnie wszystko zabrała. Policjanci ustalili tożsamość kobiety z nagrania i odwiedzili ją w domu - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak z KMP w Rudzie Śląskiej.

38-latka przyznała się do przywłaszczenia torebki, Całe mienie pokrzywdzonej udało się odzyskać. Gliwiczanka usłyszała już zarzuty przywłaszczenia mienia, za co grozi jej do 3 lat pozbawienia wolności.

Pamiętajcie - w świetle przepisów - znalezienie i zabranie 100 złotych niczym nie grozi. Ale już 101... Przeczytajcie poniższy artykuł, w którym to wyjaśniamy.

Takie znalezisko podlega zwrotowi. I nie, nie można wziąć stówki :)

Może Cię zainteresować:

Zgubić - ludzka rzecz. Znaleźć... tu zaczynają się przepisy. Oczywiście pełne wyjątków

Autor: Jacek Skorek

24/08/2023

Przywłaszczonym telefonem nacieszyła się krótko

Może Cię zainteresować:

28-latce z Rudy Śląskiej "przykleił się" do ręki cudzy telefon. 3 lata za przywłaszczenie

Autor: Jacek Skorek

28/08/2023

Telefon

Może Cię zainteresować:

Myślał, że to jego telefon. Kiepskie tłumaczenie nie pomogło. 3 lata za przywłaszczenie mienia

Autor: Jacek Skorek

13/10/2021

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon