Wybuch gazu w restauracji w Rudzie Śląskiej 2 marca 2024 r. 1 osoba poszkodowana, w środku było ponad 30 osób

W restauracji Akwarium w Rudzie Śląskiej Wirku w sobotę 2 marca 2024 r. nastąpiło rozszczelnienie instalacji gazowej i wybuch. Akurat w lokalu trwała impreza okolicznościowa, w środku było kilkadziesiąt osób. Wiadomo, że jedna jest poszkodowana.

Pierwsze informacje o wybuchu gazu w restauracji Akwarium przy ul. Szyb Andrzeja w Rudzie Śląskiej Wirku były dramatyczne. Wybuch miał spowodować obrażenia u 70 osób. Na szczęście rzeczywistość okazała się bardziej łaskawa.

Wybuch gazu w restauracji w Rudzie Śląskiej

Informację o wybuchu gazu w restauracji potwierdza dyżurujący oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej, ale po dokładniejsze informacje odsyła do straży pożarnej.

Wybuch wydarzył się wieczorem, tuż po godz. 21. W środku w restauracji było kilkadziesiąt osób.

Jak z miejsca zdarzenia relacjonuje nasz reporter Jacek Skorek, 36 osób opuściło budynek przed przybyciem jednostek Państwowej Straży Pożarnej. Sytuacja jest już opanowana. Strażacy podają, że jedna osoba jest poszkodowana. Kobieta z poparzeniem kończyn górnych oraz twarzy została zabrana do szpitala w Siemianowicach Śląskich. Na miejscu pracowało w sumie 8 zastępów straży pożarnej.

Uczestnicy imprez przyznają, że przed wybuchem było czuć we wnętrzu restauracji zapach gazu. - Pied... - podsumowują ze stoickim spokojem ludzie, których spotkaliśmy na zewnątrz. - Trochę mi opaliło włosy. Mam teraz tako fajno fryzura. Dobrze, że tylko tak się stało. Skończyło się na strachu - mówi Janusz Staszczuk, mieszkaniec Rudy Śląskiej, który w Akwarium obchodził tego dnia 75. urodziny.

1 osoba została poparzona

Wersję potwierdza oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rudzie Śląskiej, mł. kpt. Łukasz Latos

- Nastąpił wybuch zgromadzonego gazu, ale tylko w części lokalu gastronomicznego. Ostatecznie w tym zdarzeniu jedna osoba została poszkodowana - poparzona. Była ona opatrywana na miejscu, a później zabrana do szpitala karetką. W restauracji odbywały się dwa przyjęcia okolicznościowe, w których w sumie uczestniczyły 34 osoby i dwie osoby z obsługi. Część z nich opuściła lokal jeszcze przed tym zdarzeniem, inni - gdy zorientowali się, że coś się stało. Straż pożarna nie musiała przeprowadzać ewakuacji - dodaje Latos.

Wg informacji uzyskanych na miejscu, wybuch rozerwał butlę z gazem, która znajdowała się na zewnątrz restauracji. Z powodu nieszczelności przewodu gaz dostał się do środka i tam też nastąpił wybuch.

Straż sprawdziła czy budynek nie uległ uszkodzeniu i prowadziła pomiary. O godz. 23:24 zakończono działania na miejscu zdarzenia.

Pijany rowerzysta ruda slaska bedzie sroga kara

Może Cię zainteresować:

Wysoki mandat dla pijanego rowerzysty w Rudzie Śląskiej. 50-letni rudzianin zapłaci 2500 zł

Autor: Redakcja

02/03/2024

Foto wypadek kopalnia ruda slaska

Może Cię zainteresować:

Wypadek w kopalni Ruda Ruch Bielszowice w Rudzie Śląskiej. Czterech górników poszkodowanych

Autor: Szymon Karpe

01/03/2024

Pirat drogowy ruda śląska

Może Cię zainteresować:

O włos od utraty prawa jazdy. Pirat drogowy na 1 Maja w Rudzie Śląskiej

Autor: Jacek Skorek

29/02/2024

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon