O włos od utraty prawa jazdy. Pirat drogowy na 1 Maja w Rudzie Śląskiej

Tak mu się spieszyło, że nie interesowały go ograniczenia, znaki poziome ani wysepki. I choć nie było akurat policji - rajd kierowcy dacii zarejestrował kamerą inny kierujący i wysłał policji. Skończyło się "delikatnie" - 550 złotych i 11 punktów. A mogło być dużo grubiej.

KWP Katowice
Pirat drogowy ruda śląska

Na filmie nagranym przez jadącego prawidłowo kierowcę widać szarżę kierującego dacią na ulicy 1 Maja w Wirku. Próbuje wyprzedzać po znaku rozgraniczenia jezdni, blokuje go wysepka, ale ciśnie dalej. Druga go już nie zatrzymuje. Mija ją z lewej strony, przez podwójną ciągłą, kolejna podwójna przy powrocie na jezdnię we właściwym kierunku i... metrów brakuje, by załapał się jeszcze na wyprzedzanie na przejściu dla pieszych.

- Drogowa agresja, brawura i lekceważenie przepisów często prowadzą do zagrożenia bezpieczeństwa i ludzkich tragedii. Coraz większy sprzeciw wobec piratów drogowych wykazują inni uczestnicy ruchu drogowego, którzy reagują i przesyłają nagrania niebezpiecznych zachowań na naszą skrzynkę "Stop Agresji Drogowej" - informują policjanci.

Dzięki nagraniu, które jadący tą drogą kierowca przesłał na policyjną skrzynkę Stop Agresji Drogowej - policjanci ustalili tożsamość 40-letniego kierującego dacią i nałożyli na niego mandaty. Agresywna jazda zakończyła się dla niego grzywną w wysokości 550 złotych oraz 11 punktami karnymi. A gdyby dał radę być jeszcze o kilka metrów dalej - byłoby dodatkowo 1500 złotych i 15 punktów. Czyli pula przekroczona, pa pa prawko.

Policja apeluje - jeśli zarejestrowałeś agresywne, niebezpieczne zachowanie innego uczestnika ruchu - POWIADOM NAS! Prześlij je na naszą skrzynkę Stop Agresji Drogowej.

Zobaczcie film z tego rajdu ulicą 1 Maja w Wirku.


Kolizja piastowska

Może Cię zainteresować:

Kolejna kolizja na Piastowskiej w Rudzie Śląskiej. TIR zderzył się z dostawczakiem

Autor: Jacek Skorek

29/02/2024

Śmieciarka prezoero

Może Cię zainteresować:

Śmieciarki z grafikami uczniów? Ruda Śląska ogłosiła konkurs

Autor: Jacek Skorek

27/02/2024

Dron ruda śląska

Może Cię zainteresować:

Nowy dron w Rudzie Śląskiej. Będzie sprawdzać co nas truje i namierzać sprawców

Autor: Jacek Skorek

21/02/2024

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon