Wysoki mandat dla pijanego rowerzysty w Rudzie Śląskiej. 50-letni rudzianin zapłaci 2500 zł

Na kole po pijaku? Niebezpiecznie i nie warto. Przekonał się o tym 50-letni rudzianin, który ma teraz do zapłacenia spory mandat za swoją jazdę "z procentami".

pngtree/poglądowe
Pijany rowerzysta ruda slaska bedzie sroga kara

Do zdarzenia doszło wczesnym rankiem w piątek 1 marca 2024 r. w Halembie. Policjanci z rudzkiej drogówki zatrzymali do kontroli jednego z rowerzystów, który wzbudził wyraźne podejrzenia, poruszając się po jezdni lekkim zygzakiem. - Pogoda w tym tygodniu zachęca do aktywności fizycznej poza domem. Na ulicach Rudy Śląskiej zauważyć można było sporo osób podróżujących na hulajnogach elektrycznych i rowerach. Niestety nie zabrakło również nieodpowiedzialnych użytkowników takich pojazdów - mówi asp. szt. Arkadiusz Ciozak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Rudzie Śląskiej.

Mundurowi skontrolowali trzeźwość 50-letniego rudzianina. W jego organizmie był nieco promil alkoholu. Zatrzymany został ukarany mandatem w wysokości 2500 zł. Policjanci polecili mu odprowadzenie roweru do domu.

- Zgodnie z przepisami kodeksu wykroczeń, kierowanie rowerem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą grzywny w wysokości 2500 zł. Nieco niższą karą, bowiem grzywną wysokości 1000 zł zostanie ukarany ten rowerzysta, który znajduje się w stanie po użyciu alkoholu, czyli wynik badania mieści się w przedziale od 0,2 do 0,5 promila - dodaje rzecznik rudzkiej KMP.
Pirat drogowy ruda śląska

Może Cię zainteresować:

O włos od utraty prawa jazdy. Pirat drogowy na 1 Maja w Rudzie Śląskiej

Autor: Jacek Skorek

29/02/2024

Tymczasowy areszt za zabójstwo w Piekarach Śląskich

Może Cię zainteresować:

Piekary Śląskie. Policjanci zatrzymali 44-latka w związku ze sprawą zabójstwa w mieście

Autor: Redakcja

26/02/2024

Komenda Miejska Policji w Tycgach

Może Cię zainteresować:

Liche pieniądze, srogie zarzuty dla pary wyłudzaczy z Tychów

Autor: Redakcja

28/02/2024

Subskrybuj rudzianin.pl

google news icon